Ознака: Нејмар

Инстаграм

Серена Вилијамс заводливо замеша со задникот!

Серена Вилијамс (34) си даде простор за одмор од напорните тренинзи и одлучи да се опушти во друштво на пријателите.Тенисерката присуствуваше на повеќедневната забава на пејачката Сијара во Лас Вегас, […]

Меѓународен фудбал

Претседателот на Барса: Сеуште постои можност за Нејмар

Претседателот на Барселона, Сандро Росел, не ја исклучи можноста за доведување на Бразилската ѕвезда од Сантош, Нејмар, потенцирајќи дека Барселона секогаш ги сака најдобрите во своите редови. „Барселона секогаш го […]

Меѓународен фудбал

Пеле со критики за Нејмар

Легендарниот бразилски фудбалски АС, Пеле, со големи критики за новата фудбалска ѕвезда во Бразил, фудбалерот на Сантош, Нејмар, за кого вели дека е само просечен фудбалер и ништо повеќе. Младиот […]

Меѓународен фудбал

Бразилците се „борат“ за Нејмар

Во Бразил сметаат дека преселбата на Нејмар во Барселона е завршена работа, но предупредуваат дека младиот фудбалер би можел да се сретне со некои проблеми. Имено, медиумите потенцираат дека би […]

Меѓународен фудбал

Нејмар со желба да игра во Европа

Талентираниот Бразилец признава дека има голема желба да игра во Европа, но уште еднаш нагласи дека е во потполност посветен на Сантош. Тинејџерот за кого се зборува премногу низ медиумите, […]

Меѓународен фудбал

Сити почна преговори со Нејмар

„Ел Мундо“ пренесува дека Манчестер Сити го пратил во Бразил својот спортски директор Тцики Бегиристан. Во Вторникот, некогашниот фудбалер и спортски директор на Барселона, тргна на пат за Бразил со […]