Ознака: Нејмар

Инстаграм

Серена Вилијамс заводливо замеша со задникот!

Серена Вилијамс (34) си даде простор за одмор од напорните тренинзи и одлучи да се опушти во друштво на пријателите.Тенисерката присуствуваше на повеќедневната забава на пејачката Сијара во Лас Вегас, […]

Меѓународен фудбал

Претседателот на Барса: Сеуште постои можност за Нејмар

Претседателот на Барселона, Сандро Росел, не ја исклучи можноста за доведување на Бразилската ѕвезда од Сантош, Нејмар, потенцирајќи дека Барселона секогаш ги сака најдобрите во своите редови. „Барселона секогаш го […]

Меѓународен фудбал

Бразилците се „борат“ за Нејмар

Во Бразил сметаат дека преселбата на Нејмар во Барселона е завршена работа, но предупредуваат дека младиот фудбалер би можел да се сретне со некои проблеми. Имено, медиумите потенцираат дека би […]

Меѓународен фудбал

Нејмар со желба да игра во Европа

Талентираниот Бразилец признава дека има голема желба да игра во Европа, но уште еднаш нагласи дека е во потполност посветен на Сантош. Тинејџерот за кого се зборува премногу низ медиумите, […]

Меѓународен фудбал

Сити почна преговори со Нејмар

„Ел Мундо“ пренесува дека Манчестер Сити го пратил во Бразил својот спортски директор Тцики Бегиристан. Во Вторникот, некогашниот фудбалер и спортски директор на Барселона, тргна на пат за Бразил со […]

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид бира – Фалкао или Нејмар

Реал Мадрид има големи планови за во летниот трансфер-период, во план е целосна реорганизација на тимот. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, најави дека на лето дури седум фудбалери ќе […]

Фото

Фото: Нејмар во „Дизни“

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата одлично си помина во светот на имагинацијата. Бразилската ѕвезда има само 20 години и можеби не е чудо што тој се забавуваше во Орландо […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо: Во моментов Меси, во иднина Нејмар

Поранешната ѕвезда на екипата на Барселона верува дека еден ден неговиот млад сонародник со своите игри ќе заблеска повеќе и од Меси и од Роналдо. 32-годишниот Бразилец кој неодамна го […]

Меѓународен фудбал

Списокот на Нејмар за фудбалерите кои сака да ги види во Сантош

Се чини дека Бразилецот направи список на фудбалери кои планира да ги повика во Сантош до крајот на годината бидејќи по Робињо повик упати и до Рикелме. Талентираниот фудбалер на […]