Ознака: Нејмар

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид бира – Фалкао или Нејмар

Реал Мадрид има големи планови за во летниот трансфер-период, во план е целосна реорганизација на тимот. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, најави дека на лето дури седум фудбалери ќе […]

Фото

Фото: Нејмар во „Дизни“

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата одлично си помина во светот на имагинацијата. Бразилската ѕвезда има само 20 години и можеби не е чудо што тој се забавуваше во Орландо […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо: Во моментов Меси, во иднина Нејмар

Поранешната ѕвезда на екипата на Барселона верува дека еден ден неговиот млад сонародник со своите игри ќе заблеска повеќе и од Меси и од Роналдо. 32-годишниот Бразилец кој неодамна го […]

Меѓународен фудбал

Списокот на Нејмар за фудбалерите кои сака да ги види во Сантош

Се чини дека Бразилецот направи список на фудбалери кои планира да ги повика во Сантош до крајот на годината бидејќи по Робињо повик упати и до Рикелме. Талентираниот фудбалер на […]

Меѓународен фудбал

Видео: БРАЗИЛЦИТЕ НЕ ПРЕСТАНАА ДА ЈА ПЕЈАТ ХИМНАТА, НЕЈМАР ПУШТИ СОЛЗИ!!!

Нешто што ретко се гледа, химната заврши, но бразилските фанови не застанаа со пеењето на химната, напротив, илјадници грла во еден глас, прекрасен амбиент кој вреди да се погледне. Дефинитивно, […]

Меѓународен фудбал

Блатер до Нејмар: Ја сакаш „Златната Топка“? Дојди во Европа!

И претседателот на ФИФА, Сеп Блатер, се вклучи во големиот тим што го повикуваат бразилецот Нејмар да се пресели во Европа. Скратената листа од три кандидати за титулата најдобар фудбалер […]