Ознака: подарок

Вести

Путин го доби најслаткиот подарок за својот роденден

Претседателот на Русија Владимир Путин доби неочекуван подарок за својот роденден од претседателот на Туркменистан.Имено претседателот на оваа држава на рускиот претседател му подари куче од расата средноазиски овчар по […]

Вести

Берлускони му подари урнебесен подарок на Путин

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на својот пријател, претседатело на Русија Владимир Путин, му подари рачно изработна прекривка за кревет.На постелината е отштампаа фотографија од весниците на која тие двајца […]

Живот

Дадов 200 евра и кутија со бисери како поклон, а кога ги виде нејзината мајка, па за малку…

Маријана (24) од Ужице решила да го раскаже непријатното искуство од свадбата на нејзината братучетка. Имено, сакала да направи убава работа, но нејзината тека за малку ќе и го уништила […]

Сцена

Првиот подарок за Наташа Беквалац по веста за бременоста

Наташа Беквалац и нејзиниот дечко Лука Лазукиќ во следната пролета ќе станат родители! Српските медиуми веќе на големо пишуваат дека убавата пејачка е во вториот месец од бременоста. „НАТАША Е […]

Живот

Кума во плико ставила 20 евра а потоа невестата ја изненадила со својата изјава

Несекојдневна сцена на венчавка во Србија, објави анонимна девојка која викендов и се мажела најдобрата другарка , па како што е редот таа била поканета да биде кума.Финансиската состојба и […]

Занимливости

Бебе се родило во авион- ќе добие неверојатен подарок

За време на лет на авиокомпанијата „Џет ервејс“, на висина од 10.000 метри, вчера било родено бебе.Летот бил пренасочен кон Мумбаи, но детето пристигнало на свет уште во авионот, благодарение […]

Фото

Која ли е среќничката? Погледнете што доби една Скопјанка за 8- ми март

Осми март е меѓународен ден на жената — светски празник што се одбележува секоја година.Тоа е ден кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со […]