Ознака: полиција

Вести

КОРОНАВИРУС: Статистики во Македонија, 2 април 2020

КОРОНАВИРУС: Статистики во Македонија, 2 април 2020 Според официјалната статистика, најзагрозено е Куманово, и може да се види на илустрацијата подолу е најцрвена бојата. Во Куманово има досега 62 потврдено […]

Вести

СЗО очекува нови 50 илјади смртни случаи во наредните денови

СЗО очекува нови 50 илјади смртни случаи во наредните денови Бројотот на смртни случаи како резултат на коронавирус ќе се искачи за дополнителни 50.000 во „наредните неколку дена“, смета Светската […]

Вести

Новиот сајт на Владата за КОРОНА кризата ве предупредува кога почнува ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Новиот сајт на Владата за КОРОНА кризата ве предупредува кога почнува ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС Денеска избравме опции да добиваме известување за состојбата поврзана со КОРОНА ВИРУСОТ од новиот владин сајт. Па […]

Занимливости

Со вриштење против КОРОНА, ете и тоа има (видео)

Со вриштење против КОРОНА, ете и тоа има, барем се олабавија Анѓела Орбаниќ на Фејсбук покренала иницијатива до своите сограѓани од хрватското градче Водици – да се дерат заедно, сите, […]

Црна хроника

Резултатите на починатиот маж од Битола се негативни на КОРОНА ВИРУСОТ

Резултатите на починатиот маж од Битола се негативни на КОРОНА ВИРУСОТ. Мажот на возраст од 66 години, кој на 30.03 од страна на МВР при извршување на рутинска контола на […]

Вести

МЗ: Тестовите во Систина се различен тип од тестовите на сите останати институции!

МЗ: Тестовите во Систина се различен тип од тестовите на сите останати институции! Еве го целото соопштение од Министертво за Здравство, а подолу и нашиот текст за новите случаи откриени […]

Црна хроника

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата И тоа има. Особа од Кочани лажно ширела информации по социјалните мрежи дека е заразена со […]

Занимливости

Овие места се најризични: Каде во вашиот дом најмногу се задржува коронавирусот

Овие места се најризични: Каде во вашиот дом најмногу се задржува коронавирусот Неодамнешното тестирање спроведено во дом на пациент заразен со вирус, открило дека WC школката, мијалникот и кваката на […]