Ознака: Силвио Берлускони

Свет

Берлускони пренесен во болница поради коронавирусот

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) е хоспитализиран во Милано поради компликации поради инфекција со вирусот корона.  Здравствената состојба на Берлускони не е загрижувачка, ја цитира Ројтерс партијата на Берлускони […]

Живот

Потона и скапоцената јахта на Берлускони: Апокалиптични сцени после големото невреме на италијанскиот брег

Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија беше погоден од силно невреме. Италијанските медиуми пренесуваат […]

Вести

Берлускони му подари урнебесен подарок на Путин

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на својот пријател, претседатело на Русија Владимир Путин, му подари рачно изработна прекривка за кревет.На постелината е отштампаа фотографија од весниците на која тие двајца […]

Меѓународен фудбал

Берлускони: Милан ќе биде на врвот во Серија „А“ оваа сезона

Претседателот на екипата на Милан, Силвио Берлускони, вели дека неговиот тим ќе котира високо во Серија „А“ оваа сезона, односно, овој тим го очекуваат низа на успеси во домашниот шампионат. […]

Меѓународен фудбал

Берлускони: Милан ќе си биде оној стариот…

Претседателот на Милан вети дека во рок од три години Милан повторно ќе биде гордост на Италија во целиот свет. Поранешниот тренер на Италија, Силвио Берлускони одржа говор по повод […]

Занимливости

“Најдобрите” моменти на Силвио Берлускони

Силвио Берлускони, екс-премиерот на Италија, а кај нас за многумина познат и како сопственикот на фудбалскиот клуб Милан, отсекогаш бил преполн со гафови кои ја забавувале јавноста. Понекогаш неговото однесување […]

Меѓународен фудбал

Берлускони сепак го поддржува Алегри

Сопственикот на Милан, Силвио Берлускони инсистира дека Масимилијано Алегри ќе остане тренер на тимот и покрај восхитот што претседателот го има за Пеп Гуардиола.  Берлускони овој викенд изјави дека неговиот […]