Ознака: солени јадења

Кулинарство

ДЕНЕС ЗА РУЧЕК: Пилешко во сос за кое сите ќе зборуваат

Кога немате време за некое комплицирано јадење, а сакате да имате вистински ручек, ова би можело да биде идеален избор. ⬇️⬇️👌 Состојки:500 – 600 гр пилешки прсти200 мл јогурт1 лажица […]

Кулинарство

Нека се најде на вашата посна трпеза за славите: ПОСНА РУСКА САЛАТА

Се надеваме дека оваа руска салата ќе се најде на вашата трпеза за празниците/Сите се обидуваат да воведат нешто ново во посната трпеза за славите. Руската салата не е ништо […]

Кулинарство

НЕОПИСЛИВО колку оваа ПИТА со ПИЛЕ е вкусна! Мора да пробате уште утре!

Пита со пилешко: Неописливо вкуснаСостојки: 600 гр брашно цело пиле 4 големи главици кромид 1 лажичка сол лажица масло 2 лажици масло, лажичка сол, црн бибер топла вода +1,5 дл […]

Кулинарство

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печете

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печетеСостојки: ½ кг готови кори 3 јајца ½ кг сирење 125 гр стопен […]