Ознака: челзи

Меѓународен фудбал

УЕФА: Настапот на Дрогба не е спорен

Дидие Дрогба имал право за настап на натпреварот Галатасарај-Шалке во осминафиналето во Лигат на шампиони, соопшти Европската фудбалска унија (УЕФА). Германскиот тим по натпреварот вложи жалба, сметајќи дека Дрогба немал […]

Меѓународен фудбал

Челзи потпишал со играчот на Партизан, Марковиќ

Талентираниот напаѓач на белградски Партизан, Лазар Марковиќ, потпишал преддоговор со Челзи и по завршувањето на сезоната ќе се пресели на „Стенфорд Бриџ“, објави весникот „Спортски журнал“.Според сознанијата на весникот, раководството […]

Меѓународен фудбал

Рафа Бенитез (веќе) стравува од отказ по поразот од Вест Хем

Рафа Бенитез се соочува со тешка задача да им докаже на навивачите на Челзи дека тој е вистинскиот човек за тренерското место на сините од Лондон, откако Челзи загуби со […]

Меѓународен фудбал

5те најлоши купувања на Челзи од доаѓањето на Абрамович

Кога Кен Бејтс го продаде Челзи на рускиот милијардер Роман Абрамович за 140 милиони фунти во 2003, во Англија започна нова ера – Петродолар Премиер Лигата.  Во помалку од 10 сезони, Абрамович […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Немам намера да им се извинувам на фановите на Челзи

Тренерот на екипата на Челзи, шпанецот Рафа Бенитез изјави дека нема намера да им се извинува на фановите на Челзи за неговите изјави. Сепак, шпанецот вети дека со добри резултати […]

Меѓународен фудбал

Зошто Пеп Гуардиола ќе заврши во Манчестер Јунајтед

Доаѓањето на Пеп Гуардиола на клупата на Челзи отсекогаш било проблем. Зошто тренер кој имаше толку добар доверлив однос со Барселона би ја ризикувал својата репутација во клуб кој приредува […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ објави дека пристигнува Ешли Кол – па се предомисли

ПСЖ избриша твит на својот официјален Твитер профил каде првично потврди дека Ешли Кол ова лето ќе го облече дресот на клубот од Париз.  На Твитер профилот на ПСЖ пишуваше: “Angleterre […]