Ознака: чудно

Сцена

Големата лага на Чарлс и Дијана: Што ви е чудно на нивните фотографии?

Но, ова не е единствениот приказ на намерно залажување, иако без причина, смешно и бескорисно, сметаат твитерашите. Има ли штос или се работи за сексизам, или најлоштото – принцот Чарлс […]

Занимливости

Фото: Сликајќи смог сликал самоубиство

Кинески фото репортер, документирајќи го загадувањето на воздухот на Ванхау, случајно со својот фотоапарат „улови“ и двајца млади луѓе кои во тие моменти скокаа од мостот во реката Јанц. Весникот […]

Занимливости

Се скарале на Св. Валентин па му го одгризала јазикот

Бакнежот на празникот Св. Валентин за еден пар отиде во погрешна насока, кога 51 годишната Елен Кук на своето момче му одгриза парче од јазикот среде една расправија. Таа моментално […]

Занимливости

Едноставен трик како брзо да ги запрете солзите во непријатна ситуација

Често пати сме сме се нашле во непријатна ситуација во која едноставно не сме можеле да ги запреме солзите. Плачењето е нормална работа и нормален начин на изразување на емоции, […]

Занимливости

Фото: Пробал да провали во ресторан – се заглавил во оџак

Траги-комична вест доаѓа од Бразил. Млад дечко пробал да провали во еден ресторан во Санта Катарина, но неговиот обид беше неуспешен, а на крајот му беше потребна помош од пожарникари, […]

Занимливости

Тинејџерки ги дрогирале родителите за да седат на интернет

  Две девојки од Калифорнија биле приведени деновиве поради сомневање дека ги дрогирале родителите на една од нив.   Имено, родителите секоја ноќ, во 22 часот го гаселе интернетот во […]