Ознака: Ѓумбир

Живот

Под стрес сте? Ова е вистинскиот напиток за вас

На физички план, стресот претставува физиолошки процес со кој нашето тело одговара на закана или опасност. Кога нашиот мозок ќе процени некои онапиколности како загрозувачки, сите свои капацитети ги крева […]

Здравје Магазин

Што ќе се случи со вашиот организам доколку секојденевно внесувате ѓумбир?

Сигурни сме дека веќе имате ваш омилен зачин. Меѓутоа, ако сè уште го немате, ние предлагаме тоа да биде ѓумбир. Се разбира, има голем број на зачини и пијалоци кои исто така […]

Нега и убавина

Вкусен напиток кој штити од настинка и го зголемува либидото

Можете да бидете силни и секогаш во форма благодарение на овој напиток. Состојки 3 моркови • 1 лажичка ѓумбир • 1 јаболко • 1 лимон Подготовка Добро измијте ги состојките […]

Живот

Во вода додадете ја само оваа состојка: Ќе добиете витаминска бомба за здравјето и изгледот

Сигурно сте чуле барем еднаш дека некој го спомнал овој зеленчук и колку е тој добар за многу здравствени проблеми. Тоа е одличен лек против мачнини и повраќање во бременоста. […]

Здравје Нега и убавина

Може една кратка со ѓумбир?

Може една кратка со ѓумбир? Освен што е препознаен како одличен зачин во кујните ширум светот, лековитите својства на ѓумбирот се сепак главна причина за неговата популарност. Можеби е најпознат […]