Последни вести

Занимливости

Запрепастувачки фотографии кои не се правени со Фотошоп

Судејќи по фотографииве, луѓето од минатото немале исто гледиште за страшното и чудното како ние денес.    1.Откако ќе ја погледнете оваа фотографија, можеби прво на памет ќе ви дојде […]

Занимливости

Глупостите на Американските туристи

Вработените во туристичките агенции се среќаваат со разновидни прашања, меѓутоа некои од нив се навистина несфатливи, за вас издвоивме неколку прашања кои “паметните” Американци ги поставиле во туристичките агенции.  – Една […]

Занимливости

Можен е спас на милиони животи:Откриен „рецепт“ за вештачка крв!

Црвена течност која се состои од вода, сол, протеини, кои се издвоени од ткивата на морските црви и ја прават вештачката крв поотпорна, велат научниците.Тимот од научници од Универзитетот во […]

Занимливости

Барате работа?-

Имено најпопуларната друштвена мрежа на светот сака силен раст на подрачјето на виртуелната стварност, дата центарот и дроновите. Крајот на септември, компанијата Фејсбук имала 8348 вработени. Меѓу отворените работни места се […]

Занимливости

Викенд хороскоп

Овен Саботата не ви е наколнета, но мислам дека некако ќе ја пробуткате, бидејќи ќе успеете да ги исконтролирате својот ексцентричен став, тврдоглавост, бидејќи ќе имете многу реакции од околината, […]