Последни вести

Фото

Blow job проект

Овој интересен проект со уште поинтересно име „Blow job“ го направи фотогравката Тадаш Черниаускас.   7 најружни луѓе на светот Kaтарина Ивановска на насловната на 'Woman' Ѕвездите без градник на […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Милан во дуел со „незгодната“ Малага

Денес се играат натпреварите од Лигата на Шампионите во рамките на четвртото коло, од денешните натпревари може да се издвои натпреварот меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, и секако дуелот […]

Кошарка

Неофицијално: Банки би можел да биде нов селектор на Македонија

Како што пренесува „НоваМакедонија“, тренерот на седумкратниот италијански кошаркарски шампион Монтепаски, Лука Банки е еден од потенцијалните кандидати да биде селектор на македонската кошаркарска репрезентација. „За сега нема простор за […]

Кошарка

Видео: Голем пресврт во Бруклин, Кавс ги изненадија Клиперси

Во осум од синоќешните натпревари во НБА лигата немаше премногу неизвесност во завршницата. До тесна победа стигна Сакраменто против Вариорс, а треба да се истакне големиот пресврт на Минесота во […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Да можам, би гласал за себе

Без премногу скромност во себе, Кристиано Роналдо го откри своето мислење околу најдобриот кандидат за Златната Топка, кои фудбалерите од светот заедно им ја доделуваат со ФИФА и Франс Фудбал. […]

Останати спортови

Федерер: Не е исто кога го нема Рафа, сите сакаме да се врати!!!

Роџер Федерер зборуваше околу тоа како го изгубил првото место во светот и ривалитетот со Новак Џоковиќ и Енди Мареј, но, Федерер се сврте и кон Рафаел Надал, кој поради […]