Последни вести

Економија

Уште 11 милијарди долари за Џенерал моторс

Американската автомобилска компанија Џенерал моторс соопшти дека од 35 финансиски институции од 14 држави прибрала уште 11 милијарди долари кредитни линии, со што расположивата количина на пари и кредити се […]

Балкан

Генерален штрајк во изминатите шест недели во Грција

Грчките синдикати во вторник го започнаа третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со намера да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење кои ќе ја […]

Фото

Галерија од Албино животни

Албинизмот е вродено нарушување кое се карактеризира со целосно или делумно отсуство на пигмент во кожата, косата и очите. Како ретка распространета појава кај луѓето, ова вродено нарушување може да […]

Балкан

Почина бугарскиот патријарх Максим

Поглаварот на Бугарската православна црква, патријархот Максим почина во вторникот изутрината на 98 годишна возраст, соопшти црквата. „Поглаварот на Бугарската православна црква, неговата пресветост бугарскиот патријарх и епископ софиски Максим, […]