Ознака: Робињо

Меѓународен фудбал

Фламенго го откажа трансферот на Робињо

Челниците на екипата на Фламенго се откажаа во намерата да го ангажираат Робињо откако пропадна договорот околу финансиските детали за трансферот. Иако во текот на вчерашниот ден италијанските медиуми пренесоа […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо си одат, доаѓаат Балотели и Пасторе

Тренерот на екипата на Милан, Масимилијано Алегри изјави дека доколку во случај да Милан ги продаде Пато и Робињо, потпретседателот на Милан, Адријано Галијани мора да биде спремен да доведе […]

Меѓународен фудбал

Силва: Пато сигурно си заминува, Робињо се предомислува

Поранешниот дефанзивец на Милан изјави дека Робињо сеуште не одлучил дали ќе го напушти клубот иако не е среќен како од првиот ден кога стигна на „Сан Сиро“ додека случајот […]

Меѓународен фудбал

Галијани: Робињо и Пато си заминуваат…

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани призна дека понудите за Пато и Робињо пристигнале и дека Бразилците во јануарскиот преоден трансфер-период најверојатно ќе го напуштат клубот. Конечно стигна потврда од екипата […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо дефинитивно си заминуваат, Милан го купува Балотели!

Според неофицијалните информации кои ги пренесуваат италијанските медиуми се вели дека бразилскиот тандем во нападот Пато-Робињо дефинитивно си заминуваат од клубот, а се наведува дека Милан замена за нив гледа […]

Меѓународен фудбал

Алегри: Робињо останува во Милан!

Говорејќи околу ситуацијата со бразилскиот фудбалер, тренерот на Милан истакнува дека Робињо ќе остане во клубот, барем до крајот на сезоната. Спремајќи се за куп-натпреварот против Реџина, Масимилијано Алегри одговараше […]