Последни вести

Останати спортови

Грчка олимпијка исфрлена од ОИ поради расизам

Грчката учесничка во Троскок е исфрлена од Олимписките игри поради своите расистички коментари и подршката на неофашистичката партија Златна зора. Таа својата поддршка ја дала јавно преку своите твитови. Во […]

Останати спортови

Блажевски ќе го носи македонското знаме во Лондон

    Големата чест да го носи македонското знаме и да биде предводник на македонската делегација на Олимписките игри во Лондон, Македонскиот олимписки комитет му ја укажа на пливачот Марко […]