Ознака: Маврово

Вести

Се разгледува можноста како лицата безбедно да ги напуштат викенд куќите во Маврово и Ростуше

Владата на синоќешната седница го задолжи Министерството за внатрешни работи, Центарот за управување со кризи и Министерството за здравство да ја разгледаат можноста сите лица кои се затекнати во своите […]

Вести

ОД ВЕЧЕРВА СЕ ЗАТВОРААТ ДВА ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ- од утре се затвора и скијачкиот центар Маврово!

Покрај прогласувањето на кризна состојба во Дебар и Центар Жупа, ќе се затворат граничниот премин Џепиште – Требиште и граничниот премин Блато, како и Скијачкиот центар „Заре Лазаревски“ во Маврово. […]

Црна хроника

Сопружници се тепале и искршиле изнајмена вила на Маврово. Притворени се

Вчера (1 март) во 10 часот, во СВР Тетото пријавено е дека во викендица во Маврово, во која престојувале, сопружници од Скопје на возраст од 25 и 34 години, меѓусебно […]

Вести

СНЕГОТ НЕПРЕСТАНАТО ПАЃА: Еве каде попладнево има вистинска зимска идила

Врнежи од слаб снег денеска има на Попова Шапка, во Крушево и на планинскиот превој Буково, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти ЈП „Македонијапат“. Сообраќајот […]

Вести

Поради магла намалена видливост на Стража, Маврово и Шапка, сообраќајот вечерва по влажни коловози

Поради појава на магла вечерва видливоста е намалена од 50 до 60 м на патните правци низ Стража, Маврово и Попова Шапка. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни […]