Ознака: технологија

Вести Технологија

TikTok го суспендираше целиот пренос во живо и споделување содржини во Русија во неделата

TikTok ги суспендираше новите содржини и можноста за пренос во живо на својата платформа во Русија како одговор на новиот контроверзен закон за „лажни вести“ во земјата, кој се заканува […]

Технологија

Забележувате нешто сомнително? Ова се знаците дека мобилниот ви е хакиран

Се појавија чудни апликации Многу добар знак на „инфекција“ е наоѓањето инсталирани апликации што не сте ги инсталирале вие. Апликациите што не сте ги инсталирале вие доаѓаат од други апликации […]

Технологија

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива […]

Технологија

“SpaceX” лансираше во орбитата сателити со кои ќе овозможи користење на интернет од вселената

“SpaceX” лансираше во орбитата сателити со кои ќе овозможи користење на интернет од вселената. Нема крај на иновативноста на Илон Маск. Како што беше денеска известено на Јутјуб, со видео […]

Технологија

Започнува продажбата на Huawei Watch GT 2 Pro на македонскиот пазар

Започнува продажбата на новиот паметен часовник Huawei Watch GT 2 Pro, кој доаѓа со врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, над 100 режими на тренинг и вежби, уште попрецизно известување […]

Технологија

Ништо од продажбата на ТикТок, започнува партнерството со мултинационалниот гигант

Кинеската компанија ByteDance, сопственик на популарната апликација TikTok, го извести Мајкрософт дека нема да и го продаде својот американски бизнис. Наместо тоа, како што пренесуваат светските медиуми, договорено е партнерство […]