Ознака: технологија

Технологија

Никако не ја симнувајте: Оваа апликација е лажна, измамени се 10 милиони луѓе

Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се случува по некоја „лоша“ апликација да заврши на платформата и […]

Технологија

Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна

Апликацијата Вибер воведе нова услуга – „Вибер локален број“, што ќе биде посебно корисна за оние кои често патуваат. Опцијата овозможува корисникот да избере локален телефонски број во земјата на […]

Технологија

Сега ќе може да купувате преку Инстаграм…

Дефинитивно, денеска Инстаграм е број еден апликација во светот. Таа ја претстави својата функција која на корисниците ќе им овозможи да ги купуваат производите директно преку оваа платформа. Досега, корисниците […]

Технологија

Ги присилуваат да ги купат новите модели на iPhone: Луѓето бесни поради она што го прави Apple

Apple успеа да ги налути своите корисници откако објави писмо кое директорот Тим Кук им го испратил на инвеститорите. Помеѓу сѐ напишал дека новите iPhone телефони се продаваат многу малку, […]

Технологија

Грешка која може многу да ве чини: Ова сите го правиме на Вибер

Вибер денес стана широко распространета апликација, а ја користат милијарда луѓе во сите краеви на планетата. Но, не е се така сјајно кога станува збор за оваа апликација. Дали знаете […]

Технологија

Не ви стигнуваат или ви доцнат пораките на Вибер? – Еве решение

Доколку Вибер звукот не ви се слуша при дојдовна порака потребно е да отворите Settings, па да влезете во менито Applications. Пронајдете Вибер и влезете во поддесување на апликацијата. Во […]

Технологија

Вештачката интелигенција ќе ги забавува вашите миленици…

“Felik” е уред кој што користи бројни сензори и вештачка интелигенција за да ги забавува домашните миленици. Сопствениците често се загрижени околу тоа што може да направат нивните миленичиња додека […]

Технологија

Самсунг го најави новиот “Galaxy A7”: Тројна камера и одличен дизајн…

На 23.09.2018 година во 14,45 часот било пријавено дека на влез во Скопје, после патарина „Петровец“ избувнал пожар во кој била опожарена сува трева. Самсунг го најави новиот “Galaxy A7”, […]

Технологија

Huawei ја издаде Bitcoin Wallet во App Store, претходно инсталирана во сите нови паметни телефони

Huawei Technologies Co., кинеска мултинационална компанија за комуникациски технологии, најави дека корисниците на мобилни телефони ќе бидат во можност да превземат Bitcoin Wallets на нивните нови Huawei уреди почнувајќи од […]

Технологија

iPhone 8 е најпродаваниот паметен телефон на светот, опаѓа продажбата на Galaxy S9

Популарниот модел на Apple, iPhone 8, се искачи на самиот врв на најпродаваните паметни телефони на светот. Љубимецот на американскиот техно гигант ги оставил зад себе сите извонредни мобилни уреди […]