Ознака: Маврово

Вести

Влажниот бран најмногу дожд донесе во Маврово, Тетово и Дебар

Врнежи од дожд во текот на изминатите четири дена имаше на целата територија на државата, пообилни во Маврово, Пожаране, Тетово, Лазарополе и Дебар.Според УХМР во Маврово за 84 часа, до […]

Вести

Македонија во бело, еве каде падна најмногу снег

Најстудено утринава е во Лазарополе и Маврово каде се измерени -7 степени, а најтопло во Гевгелија каде утринската температура е четири степени над нулата.Најмногу снег во изминатото деноноќие има наврнато […]

Вести

Маврово и Попова Шапка утрово под снег

Како што веќе најавија метеоролозите есента иако календарски пристигна пред месец дена веќе деновиве може вистински да се почувствува.Денес дожд ја зафати речиси целата територија на Македонија, а снег има […]

Вести

Маврово како разгледница од бајките

Снежна покривка ги прекри македонските планини.Иако календарски само што започна есента, вчера заврна првиот снег на планините, а веќе денес на Маврово и Попова Шапка е измерена снежна покривка од […]

Издвојуваме

Викендов Маврово ве повикува на адреналински спортски настан

Викендов во Маврово, на 1, 2 и 3 септември, сите љубители на природата и спортот ќе уживаат во еден несекојдневен спортски настан во организација на „Сава Осигурување“ и Здружението за […]

Вести

Најмногу дожд во Гевгелија а најстудено во Маврово и Крушево

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани, осум […]