Ознака: Маврово

Вести

Останале заглавени на жичарата на Маврово на -12 степени! Морале да скокнат од 3 метри височина

Од три метри висина скокале во снегот во Маврово бидејќи останале заглавени во жичницата на рекордно ниските температури. Оваа драма се одвивала денеска во скијачкиот-центар Маврово, а ја раскажува момче […]

Вести

Додека опозиционерските медиуми пишуваа дека преговара со Џафери еве што всушност правеше Груевски во Маврово

Зимска семејна идила во Маврово, совршена за одмор. А така ја искористи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.Груевски со своето семејство новогодишните денови ги помина во Маврово каде што се […]

Вести

Каде вее најмногу снег во Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози.  Слаб снег врне во Кочани,Делчево,Берово,К.Паланка,Страцин,Кичево и Прилеп и на планиските премини Маврово,Стража,Железнец,Пресека и Буково кој несе задржува на коловозот. Во […]

Вести

Во мавровско-реканскиот крај до 13 часот гласале 2.102 граѓани

Гласањето во општина Маврово-Ростуше се одвива непречено и без проблеми на сите 39 избирачки места, информира Тамара Смилеска претседател на ОИК.Според нивните информации до 13 часот во мавровско-реканскиот крај од […]

Вести

ФОТО: Снежна покривка на Стража и Маврово, но патот е прооден

Снежна покривка на Стража и Маврово, но патот е прооден и исчистен за моторни возила.Сѐ уште е во сила само забраната за камиони на патните правци Гостивар-Маврово-Дебар, Гостивар-Стража-Кичево и обратно. […]