Бавча

Бавча

Каменот што доаѓа од блиску тежи и ја влече партијата надолу!

Во кратки црти козерија за нашата политичка реалност. На прво место незаконски седнатиот во фотеља на незаконски конгрес Мицковски. По неговите последни потези бил голема инспирација за да го „работат“… […]

Бавча

ФН: ГРУЕВСКИ И ОРБАН – The beginning of a beautiful friendship…

Камерите на Фчерашни оваа недела беа на апсолвентска екскурзија во Будимпешта каде што ги забележаа Груевски и Орбан. Како живее нашиот експремиер во новата средина? Дознајте на видеото подолу… извор: Грујо […]

Бавча

Повик за протести на 5 јули од Палчо, не шетај по Струмици и не раскажувај приказни како Мицко

Со два статуси Палчо повика на протести во четврток. Не раскажувај приказни пред камера како Мицковски, застани пред парламентот, одбрани ја Македонија. Не шетај по Струмици, застани во одбрана на […]

Бавча

ФН: ИВАНОВ ОБВИНУВА ДЕКА ГО СЛЕДАТ: Господине ние ви сме обезбедување, велат тие што го следат

Претседателот на сѐ уште Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, денес излезе со обвинувања дека бил следен од припадници на МВР и УБК. На ова експресно реагираа од двете институции. „Господине претседателе, […]

Бавча

Еве како избегал Груевски – по изјава на Сашо Тасевски

Сите шпекулираат, нагаѓаат деновиве за тоа како избегал Груевски. Еве една варијанта која кружи низ интернетот… Еве како избегал. Ако ме лаже Изворот, ве лажам и јас. Сабота, утрото во […]

Бавча

ФЧЕРАШНИ: 20 цитати од книгата на Никола Груевски

Сѐ уште неименуваната книга на екс премиерот, а сегашен писател и добитник на Нобеловата награда за литература Никола Груевски е во центарот на интерес на јавноста. Фчерашни ексклузивно имаше шанса […]

Бавча

Фчерашни: Обраќање на Груевски од Будимпешта (Видео)

Нешто што нема да го видите на другите сајтови, нешто што го добивме ексклузивно од екс премиерот и писател Никола Груевски. Негово прво видео обраќање до јавност од Будимпешта. Извор: Фчерашни […]

Бавча

Лавина реакции на социјалните мрежи на небулозните изјави на Мицковски

Обично ботовите кои се платени за тоа, а и клинтелата од затворен тип ги фаќа еуфорија по секоја јавно проговорена реченица од Мицковски некаде низ Македонија (она ретко појавување што […]

Бавча

ЕТЕ ТОА Е БУНТУР!?

Еве што кружи на Фејсбук. Не знаеме дали е вистина или фотошоп. Веројатно за тоа ќе се произнесе или нема да се произнесе самиот Пеце Богојески попознат и како Бунтур. […]

Бавча

Нема ништо потажно од стар човек што се право фраер со сила. Котевски со генијален статус за Палчо

О мај гад, гринџ централ. Нема ништо потажно од стар човек што се право фраер со сила. Котевски со генијален статус за Палчо… Вака Петар Котевски ги опишал обраќањата на Палевски […]