Мода

Мода

Светот е воодушевен од фустан инспириран од коронавирусот- дали вие би го носеле?

Коронавирусот го промени не само светот во кој што живееме, туку драстично го промени и светот на модата. Така американскиот бренд „Pretty Little Thing“ дизајнираше фустан инспириран од вирусот, а […]

Мода

Водечки есенски тренд: Здолништето кое ѝ ласка на секоја фигура е повторно актуелно

Есента е идеално време за правење на најинтересни стајлинзи, а оваа сезона во фокус ќе бидат плисираните здолништа. Ваквиот тренд стана актуелен уште минатата година, а судејќи по се, ќе […]

Мода

МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на машкиот пол. Вториот проблем со […]

Мода

Руската манекенка ги диктира трендовите: Оваа модна комбинација на Ирина Шајк ќе биде апсолутен есенски хит

Кога Ирина Шајк шета по улиците на Њујорк, тоа не може да пројде незабележано. Манекенката прошетала во стајлинг за кој модните експерти велат дека ќе биде апсолутен есенски моден хит. […]

Мода

Вака ќе се облекуваме наесен: Овие 4 бои ќе доминираат на модната сцена

Пандемијата на коронавирусот нè спречи да уживаме во летото и летната мода на вистински начин, но затоа ја имаме наредната сезона да надоместиме за тоа. Летото полека си заминува, па […]

Мода

Нов кул тренд кој го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете

Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат да ги нагласите – зглобовите! […]

Мода

Специјално дизајнирана торба за лубеница – идеална за лето кај нас

Јапонскиот дизајнер Yusuke Kadoi успеа да дизајнира луксузна, кожена торба со само една намена – да собере точно една лубеница. Со оглед на фактот колку многу се произведува и јаде […]