Мода

Мода

Кафени чизми се се што ви треба за оваа есен: 5 комбинации за шик изглед

Дождливото време и сè поладните есенски денови бараат да носиме подлабоки чевли. Судејќи според моделите што се наоѓаат во излозите на продавниците за чевли, до пролет, апсолутен моден хит ќе […]

Мода

Парче кое ќе го надополни секој есенски стајлинг: Еве како да го носите популарното пончо оваа сезона

Пончото е дефинитивно ултимативно парче на студената сезона кое преовладува во сите тренди бохо стајлинзи, но и нè грее во текот на есенските месеци и внесува ведрина во тмурните, дождливи […]

Мода

Макси фустанот е најсилниот есенски моден адут: Еве со кои 3 модели на чевли најмногу одговара

Ви претставуваме 3 атрактивни идеи како оваа есен и зима да го носите парчето на сезоната во секоја прилика – макси фустанот. Веќе некое време во модниот свет доминираат фустаните […]

Мода

Кејт Мидлтон воодушеви со изборот на фустан: Во овој модел секоја фигура изгледа како песочен часовник

Кејт Мидлтон добро знае што ѝ ласка на нејзината фигура, па затоа никогаш не греши кога станува збор за модните комбинации. Таа со години е верна на својот стил и […]

Мода

По нив лудуваат и Ким Кардашијан и Хејли Бибер: Party чизми кои не се за секој ден – но се суперефективни!

Дизајнерските брендови прифатија нов тренд кој дефинитивно е посветен на оние кои копнеат по гламур, забава и екстраваганција. Ако преферирате неутрални бои и модели, тогаш овој тренд сепак не е […]

Мода

Дождливите денови се идеални за носење гумени чизми, носете со стил

Чизмите за дожд се практични дури и по неколку сезони носење. Гумените чизми се произведуваат во интересни модели, бои, дезени и ако ги комбинирате на вистински начин, целокупниот стајлинг може […]

Мода

Во мода го враќа ГУЧИ, а трендсетерките веќе го присвоија: Ова есенско винтиџ парче може да го најдете и во гардеробите на баба

Сите знаеме дека ретро модната сезона толку често носи стари трендови, понекогаш дури и долго заборавени, „напуштени“ во осумдесеттите и деведесеттите години. Сепак, понекогаш старомодниот тренд лесно може да се […]

Мода

3 хит модели на патики за оваа есен: Совршен избор за најпопуларните панталони на сезоната

Последните неколку модни сезони јасно покажаа дека е време барем некој период да се збогуваме со тесните фармерки. Дефинитивен тренд се панталоните со широки ногавици, а такви модели претставија бројни […]