Кошарка

Кошарка

Одложен стартот на новата сезона во НБА лигата!

Новата сезона во НБА кошаркарската лига нема да започне пред 25 декември, денес го известија управниот одбор челниците на лигата, пренесува американскиот портал „Атлетик“.  Стартот на новата сезона во најсилната […]

Вести Кошарка

Силјан Мицевски: на сила платив 70.000 евра за да го спасам МЗТ

Силјан Мицевски: на сила платив 70.000 евра за да го спасам МЗТ Денеска Силјан Мицевски сведочеше во судот во случајот Талир, кој што се води против партијата ВМРО-ДПМНЕ за незаконско […]

Кошарка

НБА тестира 344 играчи, сите негативни: Сезоната се враќа според планот со опасно дерби во Лос Анџелес

Кошаркарската асоцијација на НБА соопшти дека ниту еден од 344 тестирани играчи во таа лига од 20 јули до сега  не е позитивен на коронавирусот. Ова е втор пат да НБА […]

Кошарка

ПЕРО АНТИЌ, ЗА АКТУЕЛНИОТ МОМЕНТ ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА

Пандемијата со COVID-19 го парализира планетарниот спорт, па и кошаркарската активност во Македонија не беше исклучок. По скоро цели три месеци пауза, сè уште нема јасен датум на кој властите […]

Кошарка

Погребани Коби Брајант и неговата ќерка Џиана

Кошаркарска легенда Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана се погребани на приватна церемонија во Лос Анџелес, јавуваат американските медиуми. Погребот се одржал на 7 февруари и бил затворен […]

Most beautiful girls Балкански убавици Кошарка

Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот

Јелена Тодоровиќ прогласена е за најубава кошаркарка во светот, пишуват српските медиуми. Претходно титулата за најубава кошаркарка ја држеше Хрватката Антонија Мишура. Тодоровиќ со години живее во Австралија, а од […]

Кошарка

Посмртните останки на Коби и Џиџи предадени на семејството за погреб

Хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џиана (13) и уште седум лица, од кои две деца, го шокираше светот, а по извршената идентификација со помош на отпечатоци […]

Кошарка

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот… Тринаесет годишниот фан не можел да претпостави дека ова ќе биде една од последните фотографии на великанот […]

Кошарка

КОБИ И ЏИЏИ ЗАСЕКОГАШ: Светот преплавен со мурали на легендата

Секојдневно се зголемува бројот на мурали во чест на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана. Осамнуваат на многу локации во САД, но и на останатите континенти, […]

Кошарка

Ванеса Брајант го отклучи својот Инстаграм профил, истовремено забрани коментирање

Ванеса Брајант го отклучи својот Инстаграм профил, истовремено забрани коментирање. Поради ова нејзниот профил од еден милион фоловери порасна до вртоглави над седум милиони за рекордно време. На последната тамошна […]

Кошарка

МекГрејди открива: Коби велеше „Сакам да умрам млад, за да бидам овековечен“

Трејси МекГрејди, поранешен кошаркар, откри на кој начин Коби Брајант размислувал на почетокот на кариерата. -Знам дека звучи лудо, но Коби го велеше ова… Постојано зборуваше: „Сакам да умрам млад […]