Македонски фудбал

Инстаграм Македонски фудбал

Горан Пандев побара неговото име да не се злоупотреба во политички цели

Горан Пандев побара неговото име да не се злоупотреба во политички цели! Тој објави реакција на социјалните мрежи. Според него се собираат ситни политички поени во време на глобална опасност. […]

Македонски фудбал

Панчев по реакциите од јавноста и Комитите: Не го девалвирам успехот на Вардар, туку против мене се води хајка!

Дарко Панчев повторно е во фокусот на вниманието. Овој пат, поради изјава дадена во интервју за српски „Би-Би-Си“, каде фудбалот го стави пред ракометот и доби напад од публиката. Од […]

Македонски фудбал

Роналдињо уапсен во Парагвај

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдињо беше уапсен во Парагвај со неговиот брат Роберто, кој му беше агент за време на активната кариера. Двајцата се приведени за користење лажни пасоши, според кои […]

Македонски фудбал

Македонија тргна за Варшава со желба за изненадување и нова победа

По тешката победа над Словенија на домашен терен, репрезентативците на Македонија немаа многу одмор и утрово тргнаа на пат за Варшава. Таму ќе и гостуваат на селекцијата на Полска која […]

Македонски фудбал

Елмас ја нокаутира Словенија, 2:0 за Македонија

Со двата гола на Елиф Елмас, Македонија е пред голема победа против Словенија во 7 коло од евроквалификациите. Фудбалерот на Наполи го совлада Облак во 50 минута (асистент Пандев) и […]

Македонски фудбал

Прави што сака со топката, Елмас пак погоди од невозможна позиција! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски дијамант, повторно ги покажа своите фантастични фудбалски способности и со ново неверојатно ефе од зад гол ја смести топката во мрежата и им ги затвори устите на сите […]

Македонски фудбал

Македонија без Пандев во составот го почнува мечот во Израел

Македонската фубалска репрезентација без капитенот Горан Пандев тргнува вечерва во петтиот квалификациски меч од овој циклус за Евро 2020, откако најискусниот фудбалер не успеа да биде фит за да го […]

Македонски фудбал

Почина најстариот фудбалер во Македонија

Денес, на 100-годишна возраст почина Илија Николов – Моторетката, некогашен фудбалер на ФК „Беласица“. Својата кариера во Беласица ја завршил далечната 1953 година, а Струмица ќе го памети и по […]

Македонски фудбал

На мечот од пионерската лига помеѓу “Њу Старс“ и “Вардар“ за влакно била избегната трагедија

Како што јавија домашните медиуми, вчера на мечот од пионерската лига помеѓу “Њу Старс“ и “Вардар“ за влакно била избегната трагедија. По еден остар старт, голманот на “Вардар“, Кристијан Китановски […]