Македонски фудбал

Македонски фудбал

Младите фудбалски бисери бркаат историски успех,бараж за пласман на ЕП

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 годишна возраст брка голем историски пласман во баражот за пласман на следното ЕП. Селекторот на Младата репрезентација, Бобан Бабунски е уверен дека шансите […]

Македонски фудбал

Фото: „Лозари“ со спектакуларно навивање и бодрење на својот тим!!!

Навивачката група „Лозари“ е вистински „Хит“ во Втората МФЛ, тие на денешниот натпревар со 11 Октомври приредија вистински навивачки спектакл на трибината каде беа сместени.  Тимот на Тиквеш загуби со […]

Македонски фудбал

Модриќ бара победа, Штимац се плаши од Пандев

Селекторот на фудбалската репрезентација на Хрватска Игор Штимац и најдобриот и најскапиот играч репрезентацијата Лука Модриќ се појавија пред новинарите веднаш по претпладневниот тренинг. Новиот играч на Реал Мадрид се […]

Македонски фудбал

Фудбалската репрезентација направи скок од пет места на ФИФА листата

Во однос на минатиот месец, благодарение на победата во пријателскиот меч против Литванија, Македонија направи прогрес од пет места на ФИФА листата. Што се однесува до опонентите во квалификациската група […]

Македонски фудбал

А како би “тактизирале“ нашите читатели за мечот со Хрватска…

  Почитувани наши читатели, спортската редакција на „Пулс24“ би сакала да го види вашиот став за тактиката во однос на претстојниот дуел со Хрватска во Загреб кој е дел од […]

Македонски фудбал

ФОТО: Абдула Џелал на првиот тренинг на Дуизбург

20-годишниот Џелил Абдула кој направи трансфер од холандски Де Графшап во германски Дуизбург на првиот тренинг со овој тим. Екипата на германски Дуизбург го ангажираше македонскиот фудбалски интернационалец, 20-годишниот Џелил […]

Македонски фудбал

По првата прозивка на Јаневски, неколку нови имиња, меѓу кои и Остоја Стјепановиќ

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Чеде Јаневски, ја изврши првата прозивка на повиканите играчи за квалификациските натпревари кои Македонија како гостин ќе ги одигра против Хрватска (7-ми септември) и Шкотска […]