Видео

Видео Занимливости

Тинејџерка доби 30 дена затвор поради одвраќање на судијата (ВИДЕО)

Пенелопе Круз (18) се прослави во изминатите неколку дена. Нејзиното видео каде што пркоси и одвраќа на судијата стана вирално. Круз очигледно беше уапсена само неколку часа пред да се […]

Видео Издвојуваме

Љубчо за Ламба Арнаудов: како од бугарофил стана жесток критичар на Бугарија??

Љубчо Георгиевски во неделата во вториот ден на емисијата Во центар рече дека бугарската стратегија за ставање вето на Македонија не само што ги нарушило односите со Македонија, туку ги […]

Видео Сцена

И по осум години откако почина брат ми, сè уште земам телефон да му се јавам, искрено со Бобан Авалон

Зад најголемите светски музички имиња кои биле во Македонија и регионот веќе 30 години стои „Авалон“ продукција. Приказната која ја почнаа двајцата браќа Бобан и Даниел Милошески, кон крајот на […]

Tweet Вести Видео

Буш: Инвазијата на Ирак беше брутална… Мислев на Украина

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш ја опиша инвазијата на Ирак како „брутална“ и „неправедна“. Тој потоа се поправи и појасни дека ја имал предвид руската офанзива во Украина, пренесе Ројтерс. […]

Видео Избор на уредникот Издвојуваме

Филип Петровски во емисијата Во Центар – И Македонија ќе има Албанец премиер

Вчера вечер Филип Петровски имаше 6то гостување во емисијата на Васко Ефтов – Во Центар. При тоа беа изнесени доста интересни информации. Емисијата траеше доста долго, скоро 90 минути но […]

Вести Видео

Украинските војници ги исмеваат руските напаѓачи во престрелката додека горат тенковите

Шефот на британската тајна разузнавачка служба МИ6 изјави дека верува оти руската војна во Украина ќе се покаже како „непобедлива“ бидејќи претседателот Владимир Путин никогаш нема да постигне политичка победа […]

Вести Видео

Руски полицајци нападнати во московското метро (видео)

Руски полицајци нападнати во московското метро (видео) Двајца мажи се уапсени во Москва по насилна тепачка со полицајци, снимени на камера во метро станица, откако еден од нив одбил да […]