Tweet

Tweet Вести

Ќучук на Твитер: Македонското собрание испиша историја, а со тоа се отворија вратите за членство на земјата во ЕУ

Известувачот за Северна Македонија, Илхан Ќучук, смета дека македонското собрание пишува историја денес за европска иднина на земјата. Македонското собрание денес испиша историја за иднината на Северна Македонија. Со 68 гласа „ЗА“ […]

Tweet

Твит на денот

На социјалната мрежа често може да се најдат занимливи и мошне посебни описи и гледања на реалноста. Уредникот сметаше дека овој твит може да се издвои.

Tweet Вести Видео

Буш: Инвазијата на Ирак беше брутална… Мислев на Украина

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш ја опиша инвазијата на Ирак како „брутална“ и „неправедна“. Тој потоа се поправи и појасни дека ја имал предвид руската офанзива во Украина, пренесе Ројтерс. […]