Останати спортови

Останати спортови

Хабиб: Ставете се во моја кожа, цел свет седи дома, а јас мора да се борам?!

Коронавирусот откажа и одложи многу големи спортски настани во 2020 година, а еден од нив, очигледно, ќе биде спектакуларната борба за титулата во лесна категорија во УФЦ. Актуелниот шампион, Хабиб […]

Останати спортови

И светската шампионка е позитивна на коронавирус!

Светската шампионка во пливање, Унгарката Богларка Капаш е позитивна на коронавирусот! Болгарка на својот Инстаграм – профил објасни точно во каква ситуација се наоѓа, истакнувајќи дека немала никакви симптоми. Се […]

Останати спортови

Циципас: Изолацијата тешко ми паѓа, осамен сум и губам разум

Карантинот поради пандемијата од новиот коронавирус му паѓа тешко на грчкиот тенисер Стефанос Циципас. Во видео што го постави на Јутјуб каналот, наведува како го поминува денот и зошто не […]

Живот Останати спортови

Ѓоковиќ донираше милион евра за респиратори за Србија

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе донира еден милион евра за респиратори и дополнителна медицинска опрема за Србија, со цел да ѝ помогне на својата земја во борбата со коронавирусот. […]

Останати спортови

Ѓоковиќ ја откри тајната за своето здравје: Овој сок го пие секој ден, еве како да си направите и вие

Големиот шампион на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ, одамна не крие дека за тајната на неговиот успех, покрај напорниот тренинг, е и неговата специјална исхрана. Притоа, тој открива дека секое утро неговото […]

Останати спортови

Доби ерекција при врачување на медал

Американскиот веслач Хенри Румел се најде во бизарна ситуација, откако на доделувањето на медалите, тој видно се возбудил од големиот успех, па на социјалните мрежи наиде на коментари оти имал […]

Останати спортови

Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено

Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тениски терен. Така, тој за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и […]

Останати спортови

Ева Соколовска се закити со златен медал на натпреварот во Германија

Ова македонско девојче неколку години по ред реди големи успеси во Германија. Досега имала 14 натпревари на републичко ниво и на сите тие натпревари го освојувала првото место. Ева Соколовска […]

Останати спортови Фото

Американската тенисерка Бетани Матек предизвика сензација со фотки на Инстаграм

Американската тенисерка Бетани Матек предизвика сензација со фотки на Инстаграм. „Џастин: Сите го прават тоа. Јас: Навистина? Надвор? На ладново? Џастин: Да, тоа сега е кул…“, напишала тенисерката во описот […]

Останати спортови

Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано […]

Останати спортови

Познат тенисер местел натпревари

Германските телевизии ЗДФ и Велт, направиле истражување кое покажало дека еден високо рангиран и еден германски тенисер на АТП листата се вмешани во скандал со местење натпревари. Веќе цела година […]