Коментари

Вести Коментари

Милош Милошевски: Рејтингот на Мицковски е под половина од оној на партијата што ја води 6 години! Што ви кажува тоа?

Ајде да разговараме со факти… И оној рејтинг кој што во моментов го има ВМРО-ДПМНЕ е благодарение на владеењето на Никола Груевски и довербата која ја стекнаа кај гласачите. Поради […]

Вести Коментари

Над 340.000 прегледи на видеото на Апасиев | Од кај Мицковски нервозни, пукаат од бес

Над 300.000 прегледи на видеото на Апасиев | Од кај Мицковски нервозни, пукаат од бес…. Ако се погледне видеото на Апасиев се гледаат сериозно поставени тези, политички и реторички пристап […]

Издвојуваме Коментари

РЕОБЈАВЕНО од 2018: Здравко Чолиќ – За мене и Солун и Скопје се Македонија

Нема појасна и попрецизна мисла која што еден естраден уметник ја кажал во последно време. Додека таканаречените македонски ѕвезди пееја во еден глас за промена на името, продавајќи се за […]

Коментари

Во ноември лани ќе ја рушеше Владата со 61, денеска 68 гласаа за ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ. Што се смени во меѓувреме кај Мицковски?

Не толку одамна Мицковски триумфално обзнани дека има 61 потпис за рушење на Владата. И лиферуваше слика со „коалицијата“ од Собранието. Тоа беше пред само 7-8 месеци. А дојде како […]

Коментари

Урсула фон дер Лајен поенти од говорот. Што не ни е јасно?

Претседателкана на Европската комисија денеска во својот говор пред Парламентот на Македонија имаше прилично јасни поенти: 1. Нема сомнение дека македонскиот јазик е ваш јазик и ние целосно го почитуваме […]

Коментари

Се отворија ли картите? Како да се исцрта линијата кој е за Европа, а кој е за да тапкаме во место!?

По она што може да се види судирот и протестите се за кој да седне во фотељите, а не за ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ. Мислевме дека хаштагот „НЕ У ЕУ“ е можеби […]

Коментари

Мицковски сега нема да протестира за струјата, ќе се концентрирал на францускиот предлог

Не траеше долго најавата за протести против поскапувањата, и обидот да си ја претстави партијата како заштитник на еден дел од граѓаните. Мицковски се предомисли. Сега му е побитно да […]