Галерии

Видео Издвојуваме

Љубчо за Ламба Арнаудов: како од бугарофил стана жесток критичар на Бугарија??

Љубчо Георгиевски во неделата во вториот ден на емисијата Во центар рече дека бугарската стратегија за ставање вето на Македонија не само што ги нарушило односите со Македонија, туку ги […]

Живот Здравје Инстаграм

Истражувањето откри: Дали Instagram навистина влијае врз вашата врска?

Во време кога речиси сите ги ставаат своите животи на социјални мрежи, тие, како феномен, неприметно, влијаат врз нашите животи. Дали Инстаграм создаде сосема лажен свет? „Инфлуенсерите“ ги користат вашите […]

Видео Сцена

И по осум години откако почина брат ми, сè уште земам телефон да му се јавам, искрено со Бобан Авалон

Зад најголемите светски музички имиња кои биле во Македонија и регионот веќе 30 години стои „Авалон“ продукција. Приказната која ја почнаа двајцата браќа Бобан и Даниел Милошески, кон крајот на […]

Tweet Вести Видео

Буш: Инвазијата на Ирак беше брутална… Мислев на Украина

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш ја опиша инвазијата на Ирак како „брутална“ и „неправедна“. Тој потоа се поправи и појасни дека ја имал предвид руската офанзива во Украина, пренесе Ројтерс. […]

Инстаграм Сцена

ЖЕШКО ВИДЕО НА СОПРУГАТА НА СРПСКИОТ ФУДБАЛЕР, ИТАЛИЈАНИТЕ ГЛЕДААТ И ВИКААТ “МАМА МИА” (ВИДЕО)

Тој често објавува фотографии и снимки кои привлекуваат големо внимание кај локалната јавност … Сопругата на поранешниот српски репрезентативец Филип Ѓорѓевиќ, моделот Јована, на својот Инстаграм профил објави видео со […]

Видео Избор на уредникот Издвојуваме

Филип Петровски во емисијата Во Центар – И Македонија ќе има Албанец премиер

Вчера вечер Филип Петровски имаше 6то гостување во емисијата на Васко Ефтов – Во Центар. При тоа беа изнесени доста интересни информации. Емисијата траеше доста долго, скоро 90 минути но […]

Вести Инстаграм

МИЛИОНИ РУСИ ОСТАНAA БЕЗ ИНСТАГРАМ

На корисниците на Инстаграм во Русија им беше кажано дека услугата ќе престане да работи од полноќ. Е-пошта од државниот регулатор за комуникации ги советува корисниците да ги преместат своите […]