Нега и убавина

Нега и убавина

Грешки кои ги прават дамите секое лето: Направете го ова и секогаш ќе мирисате прекрасно

Иако ги обожуваме парфемите, правиме некои грешки, токму во летниот период. Кога помислуваме на лето, сите некако мислиме на слатки мириси. Тука лежи и грешката. На пример, цветните мириси се […]

Нега и убавина

СЕКОЕ УТРО ПИЕЛА ЧАША ЈОГУРТ СО ОВОЈ ЗАЧИН: ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ОСЛАБЕЛА 7 КИЛОГРАМИ И ГО НАМАЛИЛА ХОЛЕСТЕРОЛОТ!

Луѓето кои јадат лажица мелен ким губат три пати поголема тежина на ден во споредба со луѓето кои се на диета, но не го консумираат овој зачин, според истражувањето. Експериментот […]

Нега и убавина

Ова е единствен начин на исхрана кој засекогаш го симнува вишокот на килограми

Многу луѓе имаат негативен став во врска со инсулинот, бидејќи со бројните болести нивото на овој хормон во организмот се зголемува и луѓето никогаш не можат да го изгубат вишокот […]

Нега и убавина

„Камерата лаже и ова е мојот целулит, сѐ е до аголот“ – сурово искрени фотографии

Оваа бринета од Дубаи отворено прикажува колку многу целулит има на телото и како Инстаграм е лага. Мерсер од Дубаи е фитнес инфлуенсерка која реално прикажува дека Инстаграм е само […]

Нега и убавина

Подмладува, ја хидрира кожата и ја враќа нејзината еластичност: Овој тоник прави чуда, а се подготвува од само 2 состојки

Тоникот во последно време е неизоставен дел од негата на кожата на лицето. Тој ја одржува влажноста на кожата и ѝ овозможува да остане блескава и здрава. Наместо да купувате […]

Нега и убавина

Доцна навечер не смеете да помислите на чоколада

Шеќерот влијае на нарушувањето на сонот, избегнувајте чоколада пред спиење. Премногу шеќер може да доведе до вишок килограми, предизвикува пропаѓање на забите и го зголемува ризикот од дијабетис. Ама шеќерот […]

Нега и убавина

12 најчести грешки при обид за намалување телесна тежина

Сакајќи да постигнат што подобри резултати, особено во краток временски период, луѓето често несвесно прават грешки кои им ја минираат диетата по што на крајот резултатот изостанува. Најдобро е да […]

Нега и убавина

Одлична вест за секоја жена: Чоколадото ги брише брчките

Нутриционистите ни ја даваат причината зошто треба секојдневно да уживаме во ова слатко задоволство. Еве зошто чоколадата треба да ја имаме во секој момент во нашиот дом: чоколадата го спречува […]

Нега и убавина

Хранете се според обликот на сопственото тело, за вас важат посебни правила

Секој од нас има различен облик на телото. Токму според него, може да се утврди која исхрана и кои вежби се најдобри и најефикасни. Застанете пред огледало и забележете ја […]

Нега и убавина

Се пие на празен стомак и ги топи масните наслаги: Овој моќен детокс напиток прави чуда за вашата линија

Комбинацијата на овие состојки го прави напитокот толку моќен што ќе ги истопи сите масни наслаги кои ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, доколку […]