Интервјуа

Издвојуваме Интервјуа Коментари

Филип Петровски за Скопје1: Мицковски се замислува дека е премиер, а стотина луѓе му веруваат во Белата палата

Филип Петровски за Скопје1: Мицковски се замислува дека е премиер, а стотина луѓе му веруваат во Белата палата „Кадровскиот потенцијал со кој располага Македонија на политичката сцена , на политичките […]

Интервјуа

„16 години истрајност, посветеност и континуирана иновативност“ – интервју со Дарко Велков, сопственик на Вработување.ком

Одбери категоријаАктуелноБизнис вестиАнкети и истражувањеУспешни приказниИздвоени огласиЗанимливости Почнувајки од само 3 вработени, денес сме горди на тимот од над 40 вработени. Многу е важно да верувате во сопствената визија и […]

Вести Интервјуа

Гордана Силјаноска прегазена, Филип Петровски убедливо води на сите анкети

Филип Петровски води убедливо пред Гордана Силјановска на анкетите… Имено две анкети беа направени на социјалните мрежи во последните два дена од лица блиски на „белата палата“. Првата беше избришана […]

Интервјуа

Независен: Интервју со д-р Филип Петровски за политичките состојби во Македонија

Движењето „Македонија блокира“ како лесно да се помири со промената на уставното име. Дали е тоа поради немоќ, малиот број граѓани што се одѕиваа на протестите, притисоците од власта или […]

Видео Интервјуа Свет

Радикален ИМАМ – да му посакаш на некој СРЕЌЕН БОЖИЌ е полошо и од убиство

Муслиманите треба да бидат навредени кога некој го обожува Исус, или пак кога на некој ќе му посакаш на некој СРЕЌЕН БОЖИЌ. Според овој ИМАМ кој „оперира“ во Канада, ова е […]

Интервјуа

Камиловски: Левицата кај нас ги сведе работите на следното: Ако не си атеист тогаш си фашист …

Марјан Камиловски е академски уметник кој дипломирал на Факултетот за ликовна уметност во Скопје во класата на проф. Димитар Малиданов во 1988 година.  На пошироката јавност и стана познат како […]

Интервјуа

ИНТЕРВЈУ со Ванковер Манчев: Три прашања за идните пратеници од Струмица

Ванковер Манчев е роден 1980 година во Скопје. Гимназија учел во СОУ „Јане Сандански“ во Струмица. Дипломирал на Медицински факултет – Скопје. Работи како лекар во приватни здравствени организации, а […]

Интервјуа

ИНТЕРВЈУ со Васил Пишев: Три прашања за идните пратеници од Струмица

Васил Пишев е роден 1965 година во Струмица, каде завршува средно образование, подоцна вонредно студира Менаџмент. Со сопругата Гордана се венчава во 1990 година. Во бракот има две деца. Бизнис […]

Интервјуа

Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

Членовите три години молчеа во очекување на голема изборна победа гарантирана со печатот на Чадорот и секој сомнеж дека не се во право го ставаа под тепих со констатацијата – […]

Интервјуа

Пишев за Пулс24: Заев на струмичани им е познат како човек за кој дадениот збор не значи ништо!

Во ексклузивно интервју за Пулс24, пратеникот од Струмица Васил Пишев одговара на прашања поврзани со проектите на ВМРО-ДПМНЕ, но и ги разоткрива криминалите на лидерот на опозицијата, Зоран Заев.Пулс24: Господине […]

Интервјуа

Камчев: На 11 декември убедливо ќе победиме со остварените ветувања и новата Програма

Камчев: На 11 декември убедливо ќе победиме остварените ветувања и новата ПрограмаЃоко Камчев е роден 04.10.1975 во Валандово. Дипломирал политички науки на Правниот факултет во Скопје.Член на ОК ВМРО-ДПМНЕ од […]

Интервјуа

Стевананџија: Гласот за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијатае глас за проверена опција

Димитар Стевананџија е роден 03.10.1976 во Прилеп. Оженет со Јулијана, татко на две деца, Кирил и Никола. Дипломиран професор по македонски јазик во Гимназијата Мирче Ацев-Прилеп, претходно работел како шеф […]