Балкан

Балкан

Уште двајца бугарски парламентарци се позитивни на тестот на коронавирусот!

Уште двајца бугарски парламентарци се позитивни на тестот на коронавирусот! Претседателката на парламентарната група на владејачката десничарска партија на Бојко Борисов ГЕРБ, Даниела Дариткова е заразена со КОРОНАВИРУС. Исто така […]

Балкан Видео

Сите зборуваат за оваа наставничка, а татковците први се на онлајн часовите

Сите зборуваат за оваа наставничка, а татковците први се на онлајн часовите Еве еден пример како да се заинтересираат сите за часовите. Mora da se šalite? 🤨 😋😍 pic.twitter.com/q11AYuf4Tq — […]

Балкан

Прва жртва во српската влада од КОРОНА ВИРУСОТ

Прва жртва во српската влада од КОРОНА ВИРУСОТ Државниот секретар во српското Министерство за заштита на животната средина, Бранислав Блажиќ почина од Ковид-19, беше објавено во српските медиуми. Блажиќ пред […]

Балкан

БУГАРИЈА: Пратеник е позитивен на КОРОНА ВИРУС

БУГАРИЈА: Пратеник е позитивен на КОРОНА ВИРУС. Можно е затворање на парламентот.   Се работи за пратеникот од редовите на партијата Движење за права и слободи Хасан Адемов. Поради него, сите […]

Балкан

Србија размислува за воведување 24 часовен полициски час

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека во наредните неколку дена ќе се донесе одлука дали земјата ќе воведе 24 часовен полициски час. Според Вучиќ тоа ќе зависи само од […]

Балкан

Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ

Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ! „Имаме пари за економијата, но има уште нешто. Размислуваме на секој полнолетен граѓанин на Србија да му доделиме […]

Балкан

Во Бугарија од коронавирус починаа 7 луѓе, 11 оздравеле

Во болница во Благоевград утрово почина 51-годишна жена како последица од Ковид-19, соопшти бугарското Министерство за здравство. Жената имала астма. Додека синоќа во болница починала и нејзината 71-годишна мајка, која […]

Балкан

Регистриран благ пад на новозаразени со коронавирусот во Хрватска

Во Хрватска денеска се регистрирани само 14 нови случаи на лица заразени со коронавирусот, соопштија од Штабот за цивилна заштита. Како што јави дописникот на МИА, со ова вкупниот број […]

Балкан

КОРОНАВИРУС: Се влошува состојбата во Србија, нови 73 заразени

КОРОНАВИРУС: Се влошува состојбата во Србија, нови 73 заразени Досега се регистрирани вкупно 457 лица заразени со коронавирус, што е за 73 повеќе од вчера. Од новопотврдените заболени, 47 се […]

Балкан

Над 400 лица уапсени поради ,,провокативни објави” за коронавирусот во Турција

Над 400 лица уапсени поради ,,провокативни објави” за коронавирусот во Турција Светот различно се справува со траумата од КОРОНАВИРУСОТ. Апсењата ги објави министерот за внатрешни работи Сојлу. Бројот на заразени […]

Балкан

БОРИСОВ до бизнисмените: „Продадете ги скапите коли и јахти и така ќе дадете плата на работниците“

БОРИСОВ до бизнисмените: „Продадете ги скапите коли и јахти и така ќе дадете плата на работниците“ „Продадете ги скапите коли и јахти и така ќе дадете плата на работниците“! Ова […]