Избор на уредникот

Избор на уредникот

„Настел“ во тесна трка за престижната меѓународна награда „Оскари за градежништво 2020“

Градежната компанија „Настел“ е финалист на натпреварот за луксузна градба, архитектура и дизајн „Оскари за градежништво 2020“. Натпреварот ќе се одржи на 30-ти септември во Софија. Настел е номинирана со објектот „Настел […]

Избор на уредникот Колумни

Македонија во ЕУ во 2021год. е долго очекуван проект и на него се работи безпрекорно, по секоја цена

Македонија во ЕУ во 2021год. е долго очекуван проект и на него се работи безпрекорно, по секоја цена. За успешно да се реализира овој проект како и загарантира модернизацијата и […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Пандов: Нема враќање на името назад (видео), трансформацијата на ставови во краток временски период

Пандов: Нема враќање на името назад (видео), трансформацијата на ставови во краток временски период Се сменија времињата, и се сменија ставовите. Пред нешто помалку од 2 години Пандов промената на […]

Избор на уредникот

Шест месеци пандемија: Што знаеме, а што не знаеме за коронавирусот и кога се случи големиот пресврт

Ковид-19 е дел од нашите животи денес. Поминаа точно шест месеци откако Светската здравствена организација прогласи пандемија. Непријателот е оној за кој научивме многу, иако никој не го знае одговорот на прашањето […]

Вести Избор на уредникот

Префрлани се за време на кампањата вчудовидувачки суми од десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност!

Префрлани се за време на кампањата десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност! На почетокот на овој преземен текст да потсетиме дека ПУЛС24 не учествува во изборните […]

Видео Избор на уредникот

Дечките од БОЈКОТИРАМ го растурија Миленко

Дечките од БОЈКОТИРАМ го растурија Миленко Миленко често малтретира неистомисленици или некој кој што го ставил на мета, од другата страна на камерите. Тој знае често и „нарачано“ да омаловажува […]

Избор на уредникот

Огнен Јанески ја нападна жестокот Нина Ангеловска на Фејсбук!

Огнен Јанески ја нападна жестокот Нина Ангеловска на Фејсбук: Да се сведеш на Бонева-стил ,,не сам знајала” е дилетантизам и недораснатост Во низата јавни личности, кој бара одговорност од Ангеловска, […]

Избор на уредникот

ВО УЧК ВРИЕ: Се закануваат со повторување на 1998 и 1999 година!

Два настаниот ги разбрануваа страстите кај ветераните на УЧК во последните два дена. Претседателот на организацијата на воените ветерани на УЧК, Хисни Гуцати, побара од премиерот на Косово, Авдулах Хоти, […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Создавање на кохезивен политички, економски и безбедносен систем кој е исклучиво насочен кон НАТО и ЕУ е превентивен одговор на сајбер заканите

Изјава за Пулс 24 на безбедносниот аналитичар  м-р Милан Стефаноски. Зошто хакерските напади зачестија, прво системот на ДИК, а денес системот на неколку државни институции, која е целта? Сајбер нападите […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Интервју со проф. д-р Атанас Козарев: Во новиот безбедносен свет важна алка ќе биде корпоративната безбедност

Професоре Козарев, вие сте еден од основачите на една респектибилна асоцијација која е фокусирана на концептот за корпоративната безбедност, термин кој се почесто се изговара во безбедносните науки, може ли […]

Избор на уредникот

Политичка шизофренија – мислење на еден обичен десничарски гласач

Политичка шизофренија – мислење на еден обичен десничарски гласач Политичка шизофренија?! – држиш пресови за изборна измама – в кафана славиш и примаш честитки за мандати – се заблагодаруваш на […]