Бавча

Бавча

СКАНДАЛОЗНО: Игор Дурловски и во Шутка шири тероризам!

Откако Игор Дурловски е во притвор поради своето терористичко делување во рамките на ќелијата Илинден 4, не само  што се повеќе се шират снимки за неговото терористичко делување во Македонија […]

Бавча

„Јас и Вице сме доказ дека за успех не ти е потребно образование, затоа ги укинавме дисперзираните“

Ги укинавме дисперзираните зошто јас и Вице сме доказ дека за успех не ти е потребно ни образование ни ум Да не фрлаат родителите пари џабе. Ги укинавме дисперзираните зошто […]

Бавча

ЦРПНАТИТЕ: „Ќе ја поделиме Македонија: помала земја, помали проблеми“

Во ова издание на „Црпнатите“ тема е веќе легендарното гостување на Заев во Швајцарија, на кое им се додворуваше на преставниците на албанската дијаспора како што ниеден албански политичар не […]

Бавча

Големо фијаско на Заев: Ова прилепчани нема да му го простат!

СДСМ на првиот митинг за претстојните предвремени избори пред прилепчани ја обелодени својата програма.Собраните жители на Прилеп беа сведоци на кршењето мраз на СДСМ за митинзите кои допрва ќе се […]

Бавча

Заев има украински пасош!

Лидерот на СДСМ има украински пасош – ексклузивно дознале ТВ „Селма“ , но не и соопштиле на јавноста, пренесува „А1, оф!“.Бомбастичната информација, која ТВ уредниците ја споредиле со откритието на […]

Бавча

Видео за возрасни: Шилегов си најде нова занимација

Видео наменето само за полнолетни лица (+18) во кое повторно како главен актер се појавува пратеникот на СДСМ Петре Шилегов, објави Журнал.Оставаме на вас сами да донесете заклучок со што […]

Бавча

Ким Јонг-Ун му се восхитува на Заев: „Јас и Зоки – една душа во 2 тела“

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-Ун упати низа пофалби на адреса на претседателот на СДСМ Зоран Заев, откако СДСМ исто како и Северна Кореја, побара во Македонија да се забрани сарказмот и […]

Бавча

Спасовски: Во голема акција на МВР уапсена група која кажувала вицеви за Заев и Зекири со малиот пенис

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа бомбастична прес-конференција на која соопшти спектакуларна вест: конечно во вториот мандат како технички министер за внатрешни ја имал својата прва успешна […]

Бавча

Заев го оспори прогласувањето на Мајка Тереза за светица

Претседателот на СДСМ го оспори прогласувањето на Мајка Тереза за светица, бидејќи папата Франциско не побарал мислење од СДСМ за чудата на Мајка Тереза. Според Заев, своеволната одлука на папата […]

Бавча

Шеќеринска: „Мојата помош им е потребна и на поплавените во Халкидики“

„Не е точно дека повеќе ме интересира море од поплавените подрачја и директното помагање на граѓаните на терен. Ова е уште една ноторна лага на режимските курири. Само, на оваа […]

Бавча

Фото: Комерцијална Банка отвори нова експозитура на ул. Бихачка

Дали наскоро ќе има експозитура на Комерцијална наместо штаб на СДСМ?Заев очигледно има многу поголеми проблеми од изборите во Македонија. Денес низ јавноста се прошири информацијата дека лидерот Заев ја […]