Занимливости

Занимливости

Добил син, а никој не му верувал како се презива – „Секогаш мора да покажам документ за идентификација“

-Луѓето мислат дека се шегувам кога ќе им се претставам, па каде и да одам морам да имам документ како доказ за идентитетот, се пожали Џими Корона кој живее во […]

Занимливости

Ова е најлесниот начин да го дезинфицирате вашиот далечински управувач

Се сеќавате ли кога последен пат го исчистивте вашиот далечински управувач? Сигурно нема да можете да се сетите. А дали знаете оттогаш колку пати членовите на вашето семејство се разболеле […]

Занимливости

Која е мајката, а која е ќерката?

Сопругата на славниот шпански фудбалер и нејзината 21-годишна ќерка често позираат заедно и објавуваат фотографии на социјалните мрежи, а нивната сличност редовно ги одушевува обожавателите кои им пишуваат дека изгледаат […]

Занимливости

Ти и тој: Оваа таблица ќе ви ја покаже иднината на вашата врска

Според нумерологијата, вашиот личен број е кодиран во датата на раѓање и истиот зборува многу за вашиот карактер, за вашиот однос кон љубовта, верноста, семејството. И за многу други работи. […]

Занимливости

Поради Џејмс Бонд, 32.000 литри Кока-Кола се излеа на улиците: Трикот го измисли Даниел Крег

Екипажот на „Нема време да умре“ (No Time To Die) откри дека користеле 32.000 литри Кока-Кола за да ја направат улицата со калдрма помалку лизгава за акробацијата на Џејмс Бонд. […]

Занимливости

И се доближи и и остави нешто на задникот! Следната секунда се случи чудо (ВИДЕО)

Овој човек знае да се нашали со својата баба. И најверојатно ќе ги сноси последиците. Тој и стави крекер на задникот и многу брзо, гладен галеб тргна на лов. Јасно е […]

Занимливости

Водителката со задник од „милион долари“ сними видео во танга

Мексиканската водителка на временска прогноза Џенет Гарсија (28), која медиумите ја прогласија за најсексапилно ТВ-лице, на Инстаграм сподели видеоснимка во која гордо го покажува најголемиот адут – својот задник.   […]

Занимливости

Не им оди со таблите: На патарина наместо „pay toll“, напишале „pay tool“ што значи „плати алат“!

На власта дефинитивно не и оди со имињата на таблите. Откако им беа исчкртани таблите на спомениците сега се појави нов гаф. На патарините наместо да биде на англиски јазик […]

Занимливости

Сателитот на NASA снимил вонземјански брод 10 пати поголем од планетата Земја?

Таен објект забележала Соларната и хелиосферна опсерваторија (SOHO) заедно со Европската вселенска агенција. Oh nice the first confirmed alien stricture is a Borg Cube Welp, we're boned pic.twitter.com/TnSvBsSEiB — Ty […]

Занимливости

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките

Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види на снимките од надзорната камера, […]