Занимливости

Занимливости

Уште вакво нешто не видовме: Среде епидемија измислија “корона маникир“

Сме виделе многу луди трендови за убавина на Инстаграм изминатите години, како што се ѓаволски усни или вештачки солзи, но трендот што сега ги преплави социјалните мрежи е најлудиот досега. […]

Занимливости

НОСТАЛГИЈА: Овие работи никогаш нема да ги сфатат лицата родени после 1995-та година

Ниту ние сме имале детство како нашите родители, ниту нашите деца некогаш ќе знаат какво сме имале ние. Можеме само да им раскажуваме. Секое време си носи свои убавини, поради […]

Занимливости

Им оставил бакшиш на келнерите бидејќи владее криза поради коронавирусот, се шокирале кога го виделе износот

Еден муштерија им оставил неверојатен бакшиш на келнерите во ресторан во Тексас за да им помогне во загубите што ги имаат за време на пандемијата на коронавирусот. Неименуваниот човек оставил […]

Занимливости

Фрлете ги веднаш: Овие работи ги имате дома, а не знаете дека им поминал рокот на траење

Некои предмети од домот кои ги користиме мора веднаш да ги исфрлиме од употреба или да ни останат само за спомен, затоа што нивниот рок на траење одамна завршил и […]

Занимливости

Најслаткиот готвач на интернет ќе ви покаже како се прави чизкејк

Роман е 3-годишно дете кое стана популарно на интернет по неговите „готвачки“ вештини. Неговите кулинарските авантури на YouTube редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Во неговото ново видео ќе ви […]

Занимливости

Тепачки во супермаркетите во Германија за тоалетна хартија

Жестока кавга избила во супермаркет во северниот германски град Бремен откако клиентка одбила да прифати дека и е дозволено да купи само пакет тоалетна хартија, јави локалната полиција, цитирана од […]

Занимливости

Фејсбук ќе им додели по 1000 долари помош на вработените поради КОРОНА ВИРУСОТ

Фејсбук ќе им додели по 1000 долари помош на вработените поради КОРОНА ВИРУСОТ Фејсбук ќе додели бонус на своите вработени од 1.000 УСД (825 фунти) за да ги поддржи за […]

Занимливости

Една ролна тоалетна хартија се продава за 3.999 долари, добивате и гратис дијамантски прстен

Златара од Лас Вегас продава ролна тоалетна хартија за 3.999 долари а со неа поклонува и дијамантски прстен. Понудата и не е така лоша, ако се земе во предвид дека […]

Занимливости

Таа секој ден става коцки мраз во машината за перење: Ова се 5-те најдобри трикови за перење и пеглање досега!

Еве некои од најдобрите трикови за перење и пеглање што некогаш сте ги чуле, вклучувајќи и трик за поправање на искривениот шешир или враќање на неговата оригинална форма, како и […]