Меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал Сцена

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТИЗЕРОТ ЗА ФИЛМСКОТО ДЕБИ НА ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ, ТОЈ ГЛУМИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕТО НА “АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС“ (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ ќе го има своето актерско деби во продолжението на филмскиот серијал “Астерикс и Обеликс“, а денеска и официјално беше претставен краток тизер. “Астерикс и Обеликс: Средното Кралство“ е […]

Меѓународен фудбал

БИХ: ФУДБАЛЕР ДВА ПАТИ ПАДНАЛ ВО НЕСВЕСТ! Се обидел да стане, па ПОВТОРНО КОЛАБИРАЛ, го однела Брза помош

На крајот од натпреварот од Премиер лигата на Босна и Херцеговина помеѓу Пошушје и Жељезничар (1:2) се случи вистинска драма поради која натпреварот беше накратко прекинат. Главен актер на шокантните […]

Меѓународен фудбал

ШОКАНТНО: ПОГБА БИЛ УЦЕНЕТ ЗА 13 МИЛИОНИ ЕВРА ОД МАФИЈА И БРАТ МУ

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба, им рекол на истражните органи дека неговиот брат бил дел од обид за уцена од 13 милиони евра, јавуваат вечерва француските медиуми. Случајот привлекува се […]

Меѓународен фудбал

Милан е подготвен да му даде на Дибала плата од 4,5 милиони евра

Милан е подготвен да му даде на Дибала плата од 4,5 милиони евра Поранешниот напаѓач на Јувентус, Пауло Дибала е во сферата на интерес на Милан, објави „Газета дело спорт“. […]

Меѓународен фудбал

Барселона ќе испрати понуда од 72 милиони евра до Лидс за Рафиња

Барселона ќе испрати понуда од 72 милиони евра до Лидс за Рафиња Барселона е подготвена да плати 72 милиони евра за играчот од средниот ред на Лидс, Рафиња Дијаз, вклучувајќи […]

Меѓународен фудбал

Лион е подготвен да го продаде Пакета за 65 милиони евра плус бонуси

Лион е подготвен да го продаде Пакета за 65 милиони евра плус бонуси Премиерлигашот Арсенал е заинтересиран за потписот на играчот на Лион, Лукас Пакета, објави новинарот Бен Џејкобс на […]

Меѓународен фудбал

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Се огласи и Роман Абрамович кој го водеше клубот 19 години. Во изјавата им посака среќа на новите сопственици.„Минаа скоро 3 месеци откако најавив дека го продавам Челси. Во текот […]

Меѓународен фудбал

ИНЦИДЕНТ НА ПРОСЛАВАТА НА МИЛАН – украден златниот медал на Пиоли, моли да му биде вратен бидејќи нема друг

На тренерот на Милан, Стефано Пиоли му го украдоа златниот медал добиен за освоената шампионска титула во Серија А. Инцидентот се случил на стадионот „Мапеи“ во Реџо Емилија каде Милан […]