Црна хроника

Црна хроника

67-годишен гостиварец силувал дете, доби пријава и побаран е притвор

67-годишен гостиварец силувал дете „Осомничениот делото го сторил на 2 април 2020 година, кога искористувајќи го претходното познанство со детето – жртва, го повикал во простории на старото училиште. Детето […]

Црна хроника

Реакции на Твитер за тепачите од Штип, го открија нивниот идентитет

Реакции на Твитер за тепачите од Штип. Како прво ги објавија како изгледаат а потоа и имињата нивни. Ова се кучињата кои немилосрдно тепаат девојче. Дечки, да не ве бараат […]

Црна хроника

Резултатите на починатиот маж од Битола се негативни на КОРОНА ВИРУСОТ

Резултатите на починатиот маж од Битола се негативни на КОРОНА ВИРУСОТ. Мажот на возраст од 66 години, кој на 30.03 од страна на МВР при извршување на рутинска контола на […]

Црна хроника

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата И тоа има. Особа од Кочани лажно ширела информации по социјалните мрежи дека е заразена со […]

Црна хроника

Битолчанка е казнета, за време на полициски час е најдена пијана на улица

Битолчанка е казнета, за време на полициски час е најдена пијана на улица 33-годишна битолчанка е обвинета дека не постапила според прописите за време на полицискиот час и во алкохолизирана […]

Црна хроника

Татко и син oд Мокриево убиени од швајцарски селанец

Татко и син oд Мокриево убиени од швајцарски селанец!! Двајца Македонци од Мокриево, според неофицијални податоци се убиени на 24.03.2020 од страна на швајцарски селанец во кантонот Вауд. Швајцарската полиција […]

Црна хроника

Регистрирани 60 случаи на непочитување на полицискиот час во последните 24 часа

Регистрирани се 60 случаи на непочитување на полицискиот час во последните 24 часа. Од воведувањето на полицискиот час, вкупно 391 граѓанин бил фатен како не ја почитувал оваа владина мерка, […]

Вести Црна хроника

Поради паника и лажни вести ученици напуштиле настава во скопско школо денеска

Ден пред запирање на наставата во сите образовни институции, ученици од основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ поради страв од коронавирусот, раширени нхепотврдени гласини, ја напуштија наставата. Некои биле земени од родителите. […]