Црна хроника

Црна хроника

10-годишното дете кое што настрада во сообраќајката кај Трубарево им подлегна на повредите

Во тешката сообраќајна несреќа која што попладнево се случи во скопско Трубарево животот го загуби и 10-годишното дете. Веднаш после несреќата детето било пренесено во ГОБ „Св Наум Охридски“ каде […]

Црна хроника

Притвор за дилер на дрога во Велес

Основното јавно обвинителство  Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице од Велес на 26 годишна возраст за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични […]

Црна хроника

Маж пронајден починат на бензинска пумпа на патот Штип-Радовиш

Маж пронајден починат на бензинска пумпа на патот Штип-Радовиш На 08.10.2020 околу 16.45 часот во СВР Штип било пријавено дека на бензинска пумпа на магистралниот пат Штип-Радовиш, во патничко возило […]

Црна хроника

Пронајдени бомби во кумановско Лопате

На 05.10.2020 во 16.45 часот било пријавено дека на стариот пат кон с.Лопате, кумановско, биле пронајдени пет бомби-кашикари како и две рамки за автоматска пушка(завиткани во најлонска кеса), кои најверојатно […]

Вести Црна хроника

Регистрирани 750 прекшоци за неносење лична заштита

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.10.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 750 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира […]

Вести Црна хроника

Во изминатото деноноќие регистрирани се 870 прекршоци за непочитување на мерките

Во текот на изминатото деноноќие за неносење лична заштита на лице регистрирани се 870 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со […]

Црна хроника

Обид за грабеж во станот на Вело Марковски

Обид за грабеж во станот на Вело Марковски Случајот е потрден од полицијата „На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека на ул.”Мариовска” додека неговата сопруга спиела […]

Црна хроника

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, соопшти полицијата. Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско. Како што информира МВР, вчера во 14.25 часот во СВР […]

Црна хроника

Дрвокрадците што нападнаа полицајци заработија 30 дена притвор

Дрвокрадците што нападнаа полицајци заработија 30 дена притвор Судот во Прилеп, на предлог на јавното обвинителство одреди 30 дена притвор на десетмината дрвокрадци кои ги нападнаа полициските службеници на патот […]

Црна хроника

Приведени две лица, прегазиле полицаец кој мерел на радар

Приведени две лица, прегазиле полицаец кој мерел на радар Министерството за внатрешни работи информираше дека се лишени од слобода се А.Д.(19) и К.М.(21), двајцата од Скопје, затоа што околу 01.00 […]