Политички партии

Политички партии

Бидејќи Муцунски нема желба оти тука нема мрсни тендери, Левица започна акција за поправка на игралиштата во Аеродром

Активистите на Левица започнаа со акција за поправка на игралиштата во општина Аеродром, објавија од партијата на Фејсбук. – Бидејќи Општина Аеродром, под палката на Тимчо Муцунски нема слух, а […]

Политички партии

Албанија воведува безвизен режим со Кина – Апасиев: ИЗМЕЌАРИ, следете ја надворешната политика на ЕУ, сега и Албанија нè претрка

Кина и Албанија воведуваат безвизен режим меѓу двете држави, објавија од кинеската амбасада во Албанија. – Со договор на кинеската и албанската влада, Договорот за реципрочно откажување од визите меѓу […]

Политички партии

Левица: ДПМНЕ и ДУИ го продадоа Езерото “Младост”, Колев да ѝ објасни на јавноста за чии бизнис интереси одработува

ДПМНЕ и ДУИ го продадоа езерото Младост, велат од политичката партија Левица. – На последната седница во Советот на Општина Велес, без никаква транспарентност, коалицијата од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ заеднички […]

Политички партии

Алијанса на највисоко ниво ќе преговара за учество во Владата, програмските барања им се најважни

Претседателот на Алијанса за Албанците – Арбен Таравари, заедно со уште пет најблиски соработници, ќе преговараат дали нивната партија ќе стане дел од Владата и ќе се прошири владиното мнозинство. […]

Политички партии

ВО ЧИИ ЏЕБОВИ ЌЕ ЗАВРШАТ ПАРИТЕ СОБРАНИ ПРЕКУ НАПЛАТА НА ПАРКИНГ НА ВЛЕЗОТ ВО ШТИП?

Нема ден да помине, а градоначалникот Јорданов да не заглави во нов финансиски скандал.Потфрли на првата вечер од Пастрмалијадата, настан првенствено предвиден за промоција на традиционалната штипска пастрмајлија. Наместо гостопримлива […]

Политички партии

НСДП: Не успеа обидот на ВМРО-ДПМНЕ за манипулација со граѓаните соиницијативата за референдум

НСДП се согласува со одговорот на претседателот на Собранието Талат Џафери до политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, која достави граѓанска иницијатива за референдум против Договорот за добрососедство, пријателство и соработка меѓу Република […]

Политички партии

НСДП ГО ПРИФАЌА „ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ“ СО КОЈ СЕ ГАРАНТИРА ЗАШТИТАТА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ

Имајќи го во предвид политичкиот моментум во кој се наоѓа РепубликаСеверна Македонија, исправена пред стратешки предизвици од кои зависииднината и правецот во кој ќе се движи државата, Извршниот одбор на […]