Политички партии

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ избира кандидат за претседател

ВМРО-ДПМНЕ денеска на конвенција во Струга ќе избира партиски кандидат за претседател на државата за претстојните избори што ќе се одржат на 21 април, годинава. Вкупно 551 делегат ќе избираат […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ги објави кандидатите за претседател

Денес ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти кандидатите за претседател на државата. Ако се земе предвид дека дел од апликациите би можеле да стигнат и по пошта конечниот број на апликанти ќе биде […]

Политички партии

Амди Бајрам со лајкови на Фејсбук ќе бара поддршка за претседател

Пратеникот и претседател на Сојуз на Ромите, Амди Бајрам, веќе објави дека ќе се кандидира за претседател и рече дека ќе бара поддршка со лајкови на Фејсбук. – Прво ќе отвориме […]

Коментари Политички партии

Дали Никола Груевски ќе ја поддржи Гога – Сорос од Будимпешта?

Од партиски извори на Белата палата дознаваме дека раководството на ДПМНЕ веќе спрема голема местенка на конвенцијата за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Покрај тоа што комисијата за броење на гласовите […]

Политички партии

ДУИ на претседателски избори ќе оди со свој кандидат

На синоќешната седница во партиското седиште во Мала Речица членовите на Централното претседателство на ДУИ едногласно донеле одлука на претстојните претседателски избори партијата да оди со свој кандидат. Ова била првата […]

Политички партии

Ексклузивно на “Доказ“ извештајот бр 5 од параполицијата на Мицковски

НАЈАВА УТРЕ НАУТРО КОМПЛЕТНИОТ ИЗВЕШТАЈ ДОКАЗМ ПРОДОЛЖУВА СО ОБЈАВИ НА ПАРАПОЛИЦИСКИТЕ ИЗВЕШТАИ ВО вмро дпмне  ОВОЈПАТ Е ИЗВЕШТАЈ ПОД БРОЈ 5 СЕ РАЗБИРА НЕ Е ЦЕЛОСЕН туку само одбран дел […]

Политички партии

Денес ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Заев, техничка Влада и распуштање на Собранието

Денес во Собрание пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ  ќе поднесе барање за оставка на премиерот Зоран Заев, формирање техничка влада и иницијатива за распуштање на Парламентот. Ова го најави лидерот на […]

Политички партии

Црнилата завршија со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, возврати СДСМ

„Младиот” Тони Михајловски и членовите на дел од подмладокот на Мицкоски црните панделки треба да ги закачат на скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ– седиштето на најбогатата партија во Европа изградено во […]

Политички партии

Младината на ВМРО-ДПМНЕ закачи црни панделки на оградата на Владата

Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ денес симболично го одбележа, како што истакна Тони Михајловски кој ја придружуваше партиската младина, најцрното владеење на најцрната Влада во историјата на Република Македонија. […]

Македонија Политички партии

Македонија оди напред и деструктивното ВМРО-ДПМНЕ не може да ја запре, му возврати СДСМ на Мицковски

Нервозниот Мицкоски денеска повторно покажа дека нема што да понуди пред граѓаните, нема план, нема визија, ниту програма за добро на граѓаните, туку нуди единствено деструкција, поделби и изолација. Мицкоски можеше […]

Македонија Политички партии

Видео: МВР постапува веднаш за Никола Груевски

МВР денес доби наредба за приведување на Никола Груевски. Тие експресно постапија по неа. Во Прилог е видео снимено во моментот на претрес на неговиот дом. Телевизија 21 беше на […]