Меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

Млад фудбалски тренер загина, ја загуби битката против коронавирусот

Фудбалска Шпанија денеска тагува по најмладата жртва од коронавирусот во оваа земја, бидејќи станува збор за исклучително тажна вест која пристигна од Малага. Клубот од Андалузија наречен Атлетико Портада Алта […]

Меѓународен фудбал

Фудбалер на Јувентус позитивен на коронавирусот

Од Италија пристигнува вест која сигурно ќе направи уште поголеми проблеми на и онака проблематичната ситуација во фудбалот поради коронавирусот. Фудбалерот на Јувентус Даниеле Ругани бил позитивен на тестот за […]

Меѓународен фудбал

Ругани е позитивен на коронавирус, Јувентус ќе оди во карантин

Италијанскиот првак Јувентус ќе се затвори во најстрога форма на карантин. Дефанзивецот Даниеле Ругани е позитивен на тестовите за коронавирусот и веднаш е префрлен на лекување, а целиот клуб е […]

Меѓународен фудбал

Адвокатот на Роналдињо: Тој е наивна будала, не знае што прави

По скандалот со апсење на Роналдињо, еден од најдобрите светски фудбалери во првата деценија на 21 век, во јавноста се обрати и неговиот адвокатски тим. – Тој е наивна будала. […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо може да мине шест месеци во затвор пред да почне судењето

Поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо и неговиот брат Роберто беа уапсени во средата во Парагвај поради користење лажни пасоши. Двајцата беа притворени, а Судот не им дозволи да излезат со […]

Меѓународен фудбал

Коронавирусот закана и за Лигата на нации и за ЕП

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) се иззема како надлежна за претстојните мечеви во Лигата на нации овој месец. На состанокот на Извршниот одбор во Амстердам се донесоа неколку одлуки, меѓу кои […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Немам намера да се пензионирам!

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ја коментираше својата иднина за „Скај Спорт“. Португалската sвезда го забележа својот меч број 1.000 во професионалниот фудбал минатата недела откако го израмни рекордот за […]

Меѓународен фудбал

БИЗАРНО: Избркаа тренер поради сомневање дека има коронавирус!

Хонвед, унгарски фудбалки клуб, презеле решителни мерки за да ги заштитат играчите и раководството со тоа што се разделелиле до тренерот Џузепе Санино. Причината не биле лошите негови резултати, туку […]

Меѓународен фудбал

Коронавирусот може да ги одложи сите натпревари од следното коло во Серија А

Премиерот на Италија, Џузепе Конте изјави дека сите натпревари од следното, 26.коло од италијанската Серија А можат да бидат одложени поради коронавирусот во земјата. – Не мислам дека за само […]

Меѓународен фудбал

Бешикташ демантира дека Адем Љајиќ е заразен од корона вирус

Турскиот клуб Бешикташ ја негира информацијата дека српскиот фудбалер Адем Љајиќ е во карантин поради сомнеж дека е заразен од корона вирусот. Медиумите во Италија јавија дека Љајиќ ќе го […]

Меѓународен фудбал

Колку заработува Меси, а колку Роналдо: Разликата во платите е огромна

Sвездата на Барселона, Лионел Меси зема двојно поголема плата на Кристијано Роналдо. Ова стана јасно од податоците, споделени од угледниот француски весник „Екип“. Според информациите, бруто-месечната плата на Меси во […]