Мода

Мода

Деловни женски комбинации со патики

Деловните, формални комбинации обично подразбираат висока потпетица, но не и ако имате работа која е во постојано движење. Па, како да ги усогласите удобноста и професионалноста? Деловните жени со добар […]

Мода

Во какви чевли ќе ја дочекаме пролетта 2020?

Судејќи по понудата на бутиците, мокасинките се враќаат на големата модна врата оваа пролет 2020-та. Некои трендови се безвременски и се спротивставуваат на сите модни новитети, со мали стилски промени. […]

Мода

Каква облека да носите додека сте на диети за драстично слабеење?

Ако сте на сериозно ригорозна диета и планирате да изгубите повеќе од 10 килограми, веќе знаете дека ќе мора да ја обновите и гардеробата откако ќе го постигнете резултатот. Но, […]

Мода

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобрува расположението

Во деновите кога има недостаток на сонце и градските улици се обоени во сива боја, расположението на многумина е многу кревко и генерално лошо. Многумина ја гледаат зимата како период […]

Мода

Модна катастрофа на холивудска актерка: „Зошто си облекла црн градник под бел фустан и хулахопки со сандали?“

Кејти Холмс на доделувањето на наградите „American Australian Association Art Awards“ во Њујорк, дошла во издание кое било апсолутен промашај. Долгиот бел фустан на актерката ѝ го открил едното рамо, […]

Мода

Со овие нијанси ќе изгледате 10 години помлади

Со вистински трикови во стилот, можете да изгледате токму онака како што посакувате За да изгледате помладо и посвежо, изберете ја вистинската боја и резултатите ќе станат видливи веднаш. При […]

Мода

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Понекогаш е потребен само еден мал, но неочекуван детаљ, за вашата комбинација да изгледа поинтересно и поразлично. Ова не е нешто ново бидејќи сите знаеме дека најинтересна е онаа облека […]