Мода

Мода

Нов тренд: Ѓаволски усни

Ѓаволските усни се вистински хит на интернет. Овој тренд на разубавување, ако може така да го наречеме, подразбира вбризгување филери во усните така што се создава благ бран преку усните. […]

Мода

Ја врати модата од крајот на минатиот век: Емили Ратајковски сите ја гледале во чорапите

Емили Ратајковски е позната по тоа што сака да ги „рециклира“ трендовите и да ги враќа во мода, а истото го направила и овој пат. Манекенката ги затресе социјалните мрежи […]

Мода

Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

Еднобојната облека никогаш не излегува од мода, но некогаш треба да ја разбиете монотонијата со интересни принтови што имаат многу пооригинален изглед од монохроматските комбинации. Според дизнајнерите, овие принтови ќе […]

Мода

Оваа боја на коса ќе биде најмодерна во 2020-та година

Експертите тврдат дека една од најактуелните бои на коса следната година ќе биде една необична нијанса, идеална за сите дами кои отсекогаш сакале да прејдат во таборот на русокосите, но […]

Мода

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Почетокот на новата деценија ќе биде светол благодарение на дизајнерите. На модните писти има неверојатен број спектакуларни комбинации на бои, а во текот на 2020 година ќе доминираат модните експерименти, […]

Мода

Дали ви се допаѓа? Најскапата венчаница во светот

Само неколку луѓе во светот можат да си го дозволат овој фустан. Со прескапата венчаница со кристали, египетски дизајнер го затвори модното шоу. Дизајнерот Хани Ел Бехаири ја создаде најскапата […]

Мода

Знаевте дека гаќите со лажен „задник“ се продаваат како алва во земјава?

Неодамна излегов да си купам долна облека, да се подновам. Сосема случајно во разговор со продавачката во дуќанот, начув дека најпродаван производ им се гаќите со додаток за задникот. Или […]