Ознака: автопат Скопје-Тетово

Македонија

OЈО: Заврши увидот на местото на тешката автобуска несреќа на автопатот Скопје – Тетово

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи, денеска во 13:15 часот го заврши увидот на лице место на тешката сообраќајна […]

Црна хроника

ФОТО: Гори автомобил на автопатот Скопје-Тетово!

На Фејсбук страната за сообраќајни прекршоци, „Ѕид на сообраќајниот срам“, се појавија ужасни фотографии од автомобил кој гори среде автопатот Скопје-Тетово.Според фотографиите и првичните информации, автомобилот се запалил при возење, […]