Ознака: АДИЛКУЗ

Вести

Во тек е нов масовен кибер напад со вирусот „Адилкуз“, предупредуваат ИТ експерти

Во тек е нов огромен хакерски напад, што може да зафати стотици илјади компјутери низ светот, пренесоа француските медиуми, повикувајќи се на експерти по кибер безбедност.По петочниот напад со вирусот […]