Ознака: акцијата Којот

Вести

Детали за акцијата „Којот“: Криминалната група осомничена и за трговија со малолетно лице

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција раководи со преистражната постапка во која со правосудната полиција – МВР РМ Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал […]