Ознака: алфи

Вести

Чавков: Незаконското ангажирање на припадници на Алфите можеше да предизвика несогледливи последици

Незаконското ангажирање на припадници на Алфите можеше да предизвика несогледливи последици, предупреди директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков во интервју за 217. број на неделникот „Република“ зборувајќи за […]

Вести

Динарица во одбрана на Спасовски: Опозициските медиуми се повикуваат на исказ на осуден криминалец

Даут Динарица лице осудено за насилство, предизвикување на тепачка користејќи оружје. До 26.08.2016 година издржувал казна според 236 член 3 за кражба на предмети односно тешка кражба од големи размери […]

Вести

ВИДЕО: Оливер Спасовски заедно со криминалците го бркал Спасов низ Скопје

Оливер Спасовски заедно со осудени криминалци од Серава во потера по Диме Спасов. Техничкиот министер за внатрешни работи денеска на прес конференција пред да биде објавено видеото се обиде да […]

Вести

Нови детали – Кои се лицата кои го нападнаа Диме Спасов со оружје пред Катастар

Лица со дебели криминални досиеја, со двоцифрен број на кривични дела и одлежани затворски казни минатата недела го нападнале и бркале дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов.Тешки […]

Вести

ВИДЕО: Алфите на СДСМ во потера по Диме Спасов

СДСМ соработува со подземјето и користи  криминалци за свои политички цели.  Ексклузивните снимки кои денеска ги објави Сител ја откриваат целата вистина за случајот со сообраќајката на заменик министерот Диме […]

Вести

Чавков: Незаконското ангажирање на припадници на Алфите можеше да предизвика несогледливи последици

Незаконското ангажирање на припадници на Алфите можеше да предизвика несогледливи последици, тврди директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков во интервју за неделникот Република.Тој не ја исклучува можноста од […]

Вести

ФОТО: Кој, како и зошто пушти вооружени Алфи со криминални досиеја во МВР?

Добив информација дека припадници на единицата Алфи биле распоредени неколку тима во околината на Министерството за внатрешни работи, а некаде во 14: 30 часот влегле и во Министерството за внатрешни […]