Ознака: арапски палачинки

Кулинарство

Брзо и вкусно: Пробајте го најдобриот рецепт за арапски палачинки

Може да ги подготвите во различна големи, да ги пржите, печете или похувате. Пробајте го најпознатиот рецепт за арапски палачинки. Потребни состојки: 1 шолја брашно 1 шолја гриз 2 лажички […]

Кулинарство

Рецепт за арапски палачинки со крем сирење

На списокот со 50-те најдобри десерти во светот има десерти како што се турската баклава, австриската штрудла од јаболка, како и арапските палачинки полнети со крем сирење, суво овошје и […]