Ознака: бела облека

Занимливости

Вратете го сјајот на белата облека со помош на овие домашни состојки

Со овие природни состојки, вашата облека повторно ќе го добие белиот сјај, без употреба на хемикалија или агресивни белила. 1. Сонце Прескокнете ги белилата и оставете ја пожолтената облека да […]