Ознака: Вага

Хороскоп

Овој хороскопски знак го очекува додворување, а еве што ги очекува вагите

ОВЕН Работa: Потрудете се обврските да ги завршите кога сте ветиле. Не е време да ги избегнувате своите работи. Љубов: Многу брзо ќе се оствари ново познанство со личност која […]

Занимливости

Дали знаете зошто наутро сме полесни отколку навечер?

Иако бројот на вагата може неверојатно да иритира, како да се објасни разликата во тежината меѓу утринското и вечерното мерење и кој број е навистина точен?Луѓето наутро се полесни бидејќи […]