Ознака: Валентина Божиновска

Вести

Во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ културата била вечниот оган

Отсекогаш во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ културата била вечниот оган кој бил значаен, не само за идентитетот, туку и за културните национални институции особено заради удирање на печат на идентитетот на […]

Вести

Божиновска: Беше спроведено совршено сценарио за да се испровоцира народот

Ние овие три години практично живееме под туторство на државните удари на Верушевски, СДСМ, на Зоран Заев со Тиранската платформа, и со обележување и печат на Тиранската платформа која е […]

Вести

Божиновска: Немаме меѓуетнички проблеми, туку имаме проблеми кои ги наметна СДСМ

Македонците немаат проблем со Албанците, ниту пак Албанците имаат проблем со Македонците, се наоѓаме во територија каде идеално и совршено се разбираат на многу подрачја, така што мислам дека за […]

Вести

Божиновска: ВМРО-ДПМНЕ цврсто ги брани интересите на државата

Како ВМРО-ДПМНЕ, ние стоиме цврсто зад она што е бранење на националните интереси. Никој нема да ни ја поткусурува Македонија, со се сите етнички заедници внатре“, изјави во Отвореното студио […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ стои секогаш на страната на благоглаголивиот говор, страната на политиката на македонскиот говор, јазик

ВМРО-ДПМНЕ стои секогаш на страната на благоглаголивиот говор, страната на политиката на македонскиот говор, јазик, ние никогаш не навредуваме, изјави Валентина Божиновска, за ТВ Нова, претседател на комисијата за односи меѓу […]

Вести

Честитка за католички Божиќ од Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи упати честитка до сите верници од католичка вероисповед и бискупот скопски и апостолски егзарх д-р Киро Стојанов по повод големиот празник […]

Вести

Божиновска: СДСМ и ДИК забиваат нож на демократијата

Валентина Божиновска, која синоќа се обрати на собирот пред Државната изборна комисија, ги демантира пишувањата дека во говорот споменала „ноќ на долги ножеви“.– Најостро ги демантирам и категорично ги отфрлам […]

Вести

Божиновска: Едно е сигурно, и најобичниот човек кој ќе го видите на нива е помудар од сите пратеници на СДСМ

Претседателката на Комисијата за верски заедници Валентина Божиновска на денешната панел дискусија на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ говореше и за омразата на говор на СДСМ.Лично сметам дека постојат два […]